KSS İNŞAAT SEKTÖRÜNDE ÖNCÜ…TAMAMEN YERLİ…

6 ay önce
2.175 kez görüntülendi

KSS İNŞAAT SEKTÖRÜNDE ÖNCÜ…TAMAMEN YERLİ…
Reklam

2003 yılında ‘’Kaliteyi Sunmak Sanattır’’ felsefesiyle yola çıkmış ve bu düşünceyi marka ismi olarak benimsemiş olan KSS, 2013 yılı itibariyle kurduğu KSS Yalıtım İnşaat Sanayi A.Ş. ile yapı sektöründeki yatırımlarını sürdürüyor. KSS GROUP yapı sektürünün ihtiyacı olan teknolojik ve inovatif ürünler üreterek, Türkiye ve yakın coğrafyamızdaki insanların, yaşam standartlarını yükseltmek ve yaşam kalitesini arttırmayı hedefliyor.

KSS GROUP, 6000 m.’si kapalı alan olmak üzere toplamda 22.000 m. alanda modern teknolojiye dayanan üretim tesisiyle; toz ve likit grubu ürünlerde yıllık 150.000 ton, boya grubu ürünlerde 30.000 ton üretim kapasitesine sahip. Yapı sektöründe 185 çeşite ulaşan zengin ürün yelpazesiyle müşterilerine hizmet veriyor.

İnşaat sektöründe sıva yaparken mala ve ısı yalıtımı için izolasyon malzemesine son verecek yangına karşı dayanıklı ve serpme sıva üretimi Giresun’da başladı. Yüzde 100 yerli ve doğal yalıtım malzemesi olan ürün binaları yangına karşı korurken, binaların nefes almasını sağlayacak.

800 DERECEDE TEST EDİLDİ

Konuyla ilgili bilgiler veren ve Giresun Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren KSS Yalıtım firması tarafından üretilen sıva yalıtım malzemesi 800 derece sıcaklıkta test edildi. Ölüm ve maddi hasarları en aza indirecek yeni üretim sayesinde binaların yangından dolayı etkilenmeyeceği görüldü. Yapılan testlerde tamamen doğal ve yerli malzeme ile üretilen sıva yalıtım sitemiyle yapılan duvar 800 dereceye kadar ısıtılırken, duvarın arka tarafına ise sıcaklığın etki etmediği tespit edildi.

Tamamen yerli maddeden üretin yanmaz sıva malzemesinin inşaat sektörü için çığır açacak bir buluş olduğunu ifade eden KSS Yalıtım Firması Yönetim Kurulu üyesi Bekir Alim, “Bu malzeme kullanıldığında binalar yangına karşı daha dayanıklı olacaktır. Normal şartlarda 400 derecede binanın duvarları patlar ve ısı diğer odalara akarak binayı bir fırına çevirir. Ateş olmasa bile o binada yaşam imkanı çok zordur. Bu malzemeyle ise 800 derecede bile yanıp tutuşmayacağı gibi duvarın arka tarafına ısı geçirmez. Bu malzemede aynı zamanda mükemmel bir ses yalıtımı elde edilir. Yan odada davul çalınırken diğer odada bu ses duyulmaz bile. Üretimine başladığımız bu yanmaz sıva ürünüyle ilgili fabrikalardan ve konut projelerinden büyük talep alıyoruz” diye konuştu.

Atak Ajans
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık