DSİ DEN 85 MİLYON 735 BİN TL YATIRIM…

DSİ DEN 85 MİLYON 735 BİN TL YATIRIM…
Reklam

Ülke genelinde yatırımlarına ara vermeden devam eden Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Giresun’da özellikle su alanında yeni tesisler açarak vatandaşa hizmet vermeyi sürdürüyor.

Şehirlere içme suyu temin eden, zirai arazileri modern sulama tesisleri ile suya kavuşturan, insanımızı ve toprağımızı taşkın zararlarından koruyan Orman ve Su İşleri Bakanlığı Giresun’a yeni tesisler kazandırmaya devam ediyor. Bakanlığa bağlı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen projelerin uygulandığı Giresun’da 2017 yılında 13 adet tesis hizmete açıldı.

1 Ocak – 31 Aralık 2017 tarihleri arasında Giresun’da 2 adet baraj, 1 adet gölet, 2 adet sulama tesisi ile 8 adet taşkın koruma tesisini hizmete açan Orman ve Su İşleri Bakanlığı bu tesisler için

85 milyon 735 bin TL tutarında harcama yaptı.

Tamamlanan baraj, gölet ve sulama tesisleri ile 2.810 dekar zirai araziyi suya kavuşturan Bakanlık, bu tesislerle ülke ekonomisine de yıllık 1 milyon 428 bin lira katkı sağlamayı hedefliyor. Ayrıca inşa edilen taşkın koruma tesisleriyle 18 köy, 5 mahalle, 3 ilçe ile 1.000 dekar arazi taşkın zararlarından korunacak.

Atak Ajans
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık