TIĞLI GÜRELİ BOMBALADI….

TIĞLI GÜRELİ BOMBALADI….
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun İl Başkanı Necati Tığlı partisinin İl Genel Meclisi üyelerince verilen araştırma önergesinin reddedilmesine tepki gösterdi.

Yazılı bir açıklamada bulunan CHP İl Başkanı Necati Tığlı, “İl Genel Meclisi üyelerince verilen araştırma önergesi Meclis başkanı Mürşit Gürel tarafından önergenin reddi oylanarak sayısal çoğunlukla reddedildi” dedi.

Tığlı açıklamasında şunlara yer verdi;

“Reddedilen araştırma önergesinin tam metni şöyledir;

“Bulancak İlçesi  Yalıköy köy sınırları içinde bulunan ve mülkiyeti köy tüzel kişiline ait olan Kerasus Dinlenme tesislerinin bulunduğu arsa;

Giresun İl Özel İdaresi tarafından kamulaştırılmıştı, Bu kamulaştırma işleminden sonra Kamulaştırılma bedeli ödemesi yapılmamış, ödeme yapılmadığı halde birleştirilen parseller toplu olarak satışa çıkarılmıştır.

*Ödemenin ne zaman yapılacağı?

*Köy tüzel kişiliğinden alınan arsa bedeli ile satış bedeli arasında  büyük fark vardır nedenin araştırılması?

*Satışa çıkarılan arazinin ihale günü teminat yatıran alıcı olmasına rağmen ihaleye girmemesinin nedeninin araştırılması?

*Mevcut yerde bulunan tesisin tahliyesi kararı olmasına rağmen neden tahliye edilmediği ve kuruma olan borç miktarı ile ne zamandan beri kira tahakkuk ettirilmediğinin ilgili komisyonun araştırma yaparak, gerekli bilginin  Giresun il genel meclisine sunulmasını arz ederiz.”

“GÜREL ŞİMDİ SANA  SORUYORUZ ;

* Bu araştırma önergesinde açığa çıkmasını istemediğiniz nedir ?

* Kerasus tesislerinin işletmecileri ile aranızdaki bağ nedir ?

* Köyün alacağı olan paranın ödenmeme sebebi nedir ?

* Satın almak için teminat yatıran vatandaşla olumlu/olumsuz ilişkiniz nedir ?”

Atak Ajans
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık