ENGELLİLERLE YAŞIYORUZ…FARKIMIZ YOK…

2 hafta önce
378 kez görüntülendi

ENGELLİLERLE YAŞIYORUZ…FARKIMIZ YOK…
Reklam

Giresun Belediyesi Çözüm ve Koordinasyon Birimine bağla Acil Ekip tarafından şehir genelindeki kaldırım üzerlerinde bulunan engelli rampaları düzenleniyor.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren birim yetkilileri şunları söyledi; “Belediye olarak engelli vatandaşlarımızın her zaman yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Onlardan gelen istekleri en hızlı şekilde değerlendirip, birlikte çözüm yoluna gidiyoruz. Geçtiğimiz hafta yine engelli vatandaşlarımız tarafından kaldırım üzerlerinde bulunan engelli rampalarının düzenlenmesi talebi geldi. Bu taleplerini bir an önce yerine getirmek için çalışmalar başlattık. Yol ve rampa arasında bulunan kod farkından kaynaklanan problemi ortadan kaldırmak için bozuk olan bölümleri soğuk asfalt ile kaplayıp engelli araçlarının daha rahat ulaşım sağlayacağı düzenlemeyi yaptık.”

Giresun Anadolu Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Nihat Yayla, “Şehir içi geçişlerinde bulunan rampalar, akülü araçlar için uygun değildi. Bu nedenle araç yolundan gitmemiz gerekiyordu. Arkadaşlarımız bir çok kaza geçirdiler. Bu tehlikeli durumu Belediye Başkanımıza ilettik. Kendisinin talimatıyla, görevli arkadaşlarımız sorunu kısa sürede çözdüler. Bizlerin taleplerine her zaman duyarlı olan Başkanımız Kerim Aksu ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Atak Ajans
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık