Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

8326 HASTANIN 899 TAKİP EDİLİYOR….14812 ZİYARET….

1 yıl önce
298 kez görüntülendi

8326 HASTANIN 899 TAKİP EDİLİYOR….14812 ZİYARET….
Reklam

Yaşlı sağlığının korunması ve sağlıklı yaşlanma ile ilgili farkındalığın artırılmasına yönelik olarak, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası münasebetiyle İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Ahmet Bal evde sağlık hizmeti alan hastalarımızı ziyaret etti. Bal; hastaların ihtiyaçlarının karşılanması yönünde ekip olarak çalışma yaptıklarını ifade etti.

Ziyarette Evde Sağlık Hizmetleri İl Koordinatörü Dr. Ayşe Bodur ve evde sağlık hizmetleri ekibi hazır bulundu.

Evde Sağlık Hizmetleri; yatağa ve eve bağımlı, sağlık kuruluşuna ulaşımda zorluklar yaşayan hastalara ev ortamında muayene, tetkik, tedavi ve rehabilitasyon hizmetlerinin profesyonel bir sağlık ekibi tarafından verilmesidir.

Sağlık Bakanlığı tarafından 2009 yılından itibaren evde sağlık hizmetleri birimleri kurulmuştur. Evde Sağlık Hizmetlerine; yatağa bağımlı hastalar (felçli, Alzheimer, ileri derecede şişmanlık vb.), hastalık ve ameliyat sonrasında tedavisinin evde sürdürülmesi gereken hastalar, kronik hastalığı olanlar (son evre Kanser, Parkinson, KOAH, vb.),  terminal dönem hastaları, inmeli ve engelli hastalar, evde sağlık hizmeti kapsamına alınan hastaların ihtiyaç duyduğu hekim muayenesi, ağız ve diş sağlığı hizmetlerini evinde almak isteyenler ve ileri derece kas hastaları 444 38 33 numaralı Evde Sağlık Hizmetleri Ulusal Çağrı merkezine başvurabilir.

İl sağlık Müdürlüğü Evde Sağlık Hizmetleri İl Koordinatörlüğü  bünyesinde bulunan 11 hastanede evde sağlık hizmeti verilmekte. Bu zamana kadar il genelinde toplam 8326 hastaya ulaşılmış olup, aktif olarak 899 hasta takip edilmekte. Toplamda hastalara 14812 ziyaret gerçekleştirildi.

Evde Sağlık Hizmetleri olarak İl merkezinde Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi toplam ulaşılan hasta sayısı: 1942, aktif olarak takip edilen hasta sayısı: 287, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin toplam olarak ulaştığı hasta sayısı: 124, İlçelerimizde Bulancak Devlet Hastanesi toplam ulaşılan hasta sayısı: 1831, aktif olarak takip edilen hasta sayısı: 124, Espiye Devlet Hastanesi toplam ulaşılan hasta sayısı: 586, aktif olarak takip edilen hasta sayısı: 54, Eynesil İlçe Devlet Hastanesi toplam ulaşılan hasta sayısı: 84, aktif olarak takip edilen hasta sayısı: 77, Çamoluk İlçe Devlet Hastanesi toplam ulaşılan hasta sayısı: 6, aktif olarak takip edilen hasta sayısı: 6, Dereli İlçe Devlet Hastanesi toplam ulaşılan hasta sayısı: 97, aktif olarak takip edilen hasta sayısı: 25, Görele Devlet Hastanesi toplam ulaşılan hasta sayısı: 2021, aktif olarak takip edilen hasta sayısı: 197, Tirebolu Devlet Hastanesi toplam ulaşılan hasta sayısı: 1328, aktif olarak takip edilen hasta sayısı: 66, Şebinkarahisar Devlet Hastanesi toplam ulaşılan hasta sayısı: 286, aktif olarak takip edilen hasta sayısı: 39 ve Yağlıdere İlçe Devlet Hastanesi toplam ulaşılan hasta sayısı: 121, aktif olarak takip edilen hasta sayısı: 24 .

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık