Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

POYRAZ ZİHİNSEL ENGELLİ ÇOCUKLARIMIZ İÇİN SERA PROJESİ….

7 ay önce
240 kez görüntülendi

POYRAZ ZİHİNSEL ENGELLİ ÇOCUKLARIMIZ İÇİN SERA PROJESİ….
Reklam

Bir yıl önce kurulan Giresun Rotary Kulübü düzenlemiş olduğu basın toplantısıyla bir yıllık çalışmaları ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Kulüp Başkanı Hakan Poyraz yapmış olduğu açıklamada “Zihinsel Engelli çocuklarımız için hayata geçireceğimiz Sera projemizde sona yaklaşıyoruz” dedi.

Toplantıya katılan 2430. Bölge sorumlusu Nuri Altan Arslan ise Trabzon’dan Sinop’a kadar Karadeniz’de önemli projelere imza attıklarını, Giresun Rotary Kulübünün ise bir yıl içerisinde önemli çalışmaların alt yapılarını hazırladıklarını” dile getirdi.

Rotary Kulübünün geçmişi ve çalışmaları hakkında bilgi veren 2430. Bölge sorumlusu Nuri Altan Arslan kulübün 1905 yılında kurulduğunu, dünya çapında 1.200.000 üyesi olduğunu, eğitimden sağlığa kadar insani projeler ürettiklerini ve hayata geçirdiklerini, Polio çocuk felci başta olmak üzere, erken tanı ve birçok alanda öncü sağlık hizmetleri verdiklerini ifade etti.

Dernek üyelerinin mesleki çeşitlilik kriterleriyle seçildiğini, her meslekten ve görüşten üyeleri olan bir kulüp olduklarını ifade eden Arslan sözlerini şöyle sürdürdü;

Geçmiş yıllarda hizmet veren Giresun Rotary Kulübü çeşitli nedenlerden dolayı kapanmıştı. 24 Nisan 2018 tarihinde arkadaşlarımız bir araya gelerek kulübümüzü yeniden faaliyete geçirdi. Geçtiğimiz bir yıllık süre içerisinde de iyi bir ekip kurularak çalışmalarını sürdürdü. Karadenizde önemli projelere imza attık. Vezirköprü su projesi, Samsun Gazi Müzesi onarımı, Samsun Bilim ve Sanat Merkezi bölgede hayata geçirdiğimiz projelerin bazılarıdır” dedi.

Giresun Rotary Kulübü Başkanı Hakan Poyraz ise birinci yılları münasebetiyle gerçekleştirdikleri toplantıya katılan Bölge Başkanı Nuri Altan Arslan’a teşekkür ederek sözlerine başlarken şu ifadelere yer verdi;

Yeni kurulan ve yapılanma aşamasında olan Kulübümüzde birçok projemizi hayata geçirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bir yıl içerisinde çeşitli okullara Atatürk büstü yaptık. Kitap toplama kampanyası ve çeşitli seminer ve toplantılar gerçekleştirdik.

Ama en önemlisi Giresun’da bulunan zihinsel engelli çocuklarımız için Sera projemizi hayata geçiriyoruz. Şuanda yapımı devam eden ve 900 metre kare alan içerisine inşaa ettiğimiz projemiz tamamlandığında artık Türkiye’de nesli tükenen Nazerin çiçeği üreteceğiz. Üretim ve çalışma aşamasında zihinsel engelli çocuklarımız bulunacak ve kendilerine sosyal bir ortam sağlayacağız” dedi.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık