Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI VE BERATI…

1 yıl önce
157 kez görüntülendi

DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI VE BERATI…
Reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan “Devlet Övünç Madalyası ve Beratı” şehit yakınlarına takdim edildi.

Bunun için bütün Türkiye’de eş zamanlı olarak tören düzenlendi. Valilik Toplantı Salonundaki tören saygı duruşu, istiklal marşı ve Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve şehitlerin ruhlarına duayla başladı.

Vali  Harun Sarıfakıoğulları, törende yaptığı konuşmada,  birlik ve beraberliğimizin sağlanmasında, şehitlik mertebesine ulaşan dört evladımızın ailelerine ve gazilik payesine ulaşan bir gazimize devlet övünç madalyası ve beratını taktim edeceklerini söyledi. Vali “ Bin yıldır üzerinde yaşadığımız mübarek topraklar uğruna ne gerekiyorsa yaptık. Yapmaya devam edeceğiz. Bugün mücadelemiz içte ve dışta FETÖ ve PKK terör örgütleri ve onların uzantılarının yol edileceği güne kadar durmaksızın devam edilecektir. Dünyanın en stratejik noktasında yer alan ülkemiz umutsuzluğa kapılmadan can siparane vatan için bayrak için Kur’a için ne yapılması gerekiyorsa onu yaptık. Yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık