Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

ONKOLOG SORUNU GEÇİCİ ÇÖZÜLDÜ….14 KEMOTERAPİ YATAĞI VAR….

2 yıl önce
297 kez görüntülendi

ONKOLOG SORUNU GEÇİCİ ÇÖZÜLDÜ….14 KEMOTERAPİ YATAĞI VAR….
Reklam

Sağlık alanında il genelinde yapılan ve yapımı devam eden projeler hakkında bilgi verilen toplantıda bir konuşma yapan Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, “Hedefimiz daha iyi sağlık hizmeti sunarak vatandaş memnuniyetini en üst noktaya çıkarmak” dedi.

Giresun’da göreve başladığı ilk günden itibaren vatandaş memnuniyetini en üst noktaya çıkarmak için çalıştıklarını belirten Vali Sarıfakıoğulları, “Bugün Sağlık Müdürlüğümüzün yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgilendirmek için bir aradayız. Yine vatandaş memnuniyeti açısından atmış olduğu adımları hep beraber ele alacağız. İlk geldiğimiz günden bu yana özellikle vatandaş memnuniyetinin en üst noktaya çıkması noktasında kamu kurum ve kuruluşlarına talimatlarımız oldu. Bu çerçevede kamu hastanelerimizden hizmet alan vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret edip onların memnuniyet düzeylerini hem İl Sağlık Müdürlüğü olarak hem de biz Valilikte oluşturduğumuz bir büro vasıtasıyla ölçtük ve ölçmeye de devam edeceğiz. Burada hedef daha iyi sağlık hizmeti sunmak. Yoksa bir suçlu bulup onu yargılamak cezalandırmak değil. Bu noktadan hareketle arkadaşlarımız da bu geri dönüşlere çok önem veriyorlar” dedi.

ONKOLOG SORUNU GEÇİCİ OLARAK ÇÖZÜLDÜ

350 Yataklı Eğitim Araştırma Hastanesinin yaklaşık %90 seviyesinde fiziki olarak tamamlandığını ve Aralık ayında teslim alınacağını belirten Vali Sarıfakıoğulları, “Öyle düşünüyorum ki Hastanemiz, Onkoloji binasının yapımıyla beraber Tıp Fakültemize de çok önemli bir alt yapı oluşturacak. Hastalarımızın diğer illere sevki konusu ihtiyaç hasıl olmayacak inşallah. Çünkü çok donanımlı bir hastane burası. Her açıdan donanımlı. Fiziki şartları itibariyle hastanemizi teslim almak üzereyiz. Ben bu noktada emeği geçenlere teşekkür etmek istiyorum. Asıl olan vatandaşımızın memnuniyet düzeyinin artması. Hepimiz bu amaç için çalışıyoruz. Onkolojiyle ilgili bir problemimiz vardı onu da geçici görevlendirmeyle şuan için çözdük. Kocaeli’nden 3 aylık bir geçici görevlendirme oldu. Ama önümüzdeki ayın başı itibariyle yapılacak olan Bakanlığın kura atamasıyla bir onkolog ilimize gelecek. Kadro açılacak. Böylelikle tüm branşlarda eksikliklerimiz giderilmiş olacak. Şuanda eksikliği geçici görevle tamamlamış durumdayız” diye konuştu.

14 KEMOTERAPİ YATAĞI VAR

Konuşmanın ardından il genelindeki hizmetlere ilişkin sunum yapan İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Ahmet Bal, Giresun’da devlet, özel ve üniversite olmak üzere toplamda 376 uzman hekim, 298 pratisyen hekim, 62 diş hekim ve Bin 627 ebe, hemşire çalıştığını söyledi. Bal ayrıca; 2018 yılında uzman hekim ihtiyacı sebebiyle il dışına nakledilen hasta sayısının 909 iken bu sayının 2019 yılının ilk 6 ayında 354’e, yoğun bakım ihtiyacı sebebiyle 2018 yılında 344 hastanın il dışına nakledilirken 2019’un ilk altı ayında 204’e düştüğünü kaydetti.

Tıbbi Onkoloji bölümünde kemoterapi tedavi hizmetleri hakkında da bilgi veren Bal, “Kemoterapi yatak sayısının 14 olduğu hastanemizde, 2019 yılı ilk 6 ayı yeni vaka sayısı 561, aylık kemoterapi alan toplam hasta sayısı yeni vaka dahil bin 947, aylık kemoterapi toplam seans sayısı yeni vaka dahil 2 bin 574” olduğunu söyledi.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık