Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

KARA: ÇEVRE YOLU ŞART DİĞER KOMŞU İLLERDEN GERİDEYİZ…

1 yıl önce
226 kez görüntülendi

KARA: ÇEVRE YOLU ŞART DİĞER KOMŞU İLLERDEN GERİDEYİZ…
Reklam

Giresun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Ali Kara, işini takip eden illerin AK Parti iktidarlarından çok büyük yatırımlar aldığını belirterek, milletvekilleri öncülüğünde bir heyet oluşturularak sonuç alınana kadar Ankara’da mesken tutmaya hazır olduklarını kaydetti. Kara, başta güney çevre yolu olmak üzere çözüm bekleyen yatırımlar için çağrı yaptı. GESOB Başkanı Kara, Ankara’da Giresun milletvekillerinin güçlü olabilmesi için onlara sahip çıkılması gerektiğini ifade etti. Kara yaptığı açıklamada, işini takip eden illerin bu iktidar döneminde çok büyük yatırımlar alabildiğini ve gelişmelerini büyük ölçüde tamamlamadıklarını kaydetti.

GESOB Başkanı Kara, “Doğu Karadeniz İllerinin merkezi konumunda olan ilimiz özelleşme ve özerkleşme kanunu sonucu ekonomik olarak komşu illere göre çok önemli kayıplar yaşamaya devam etmektedir. İlin ekonomik ve sosyal sorunlarının çözümü için elimizden gelen tüm çabaları ve gayretleri göstererek kısa, orta ve uzun vadede ki önerilerimiz gerek Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak gerek Birliğimizin öncülüğünde Sivil Toplum Kuruluşları olarak Siyasilere, İlgili Bakanlıklara ve Cumhurbaşkanımıza partiler üstü bir anlayışla ilettik ancak Giresun ve Giresunlunun sesini bir türlü istenilen şekilde duyuramadık. Sonuçta komşu iller iktidar imkanlarını en iyi şekilde kullanmanın avantajı ile büyük yatırım hizmetleri alırken ülkede her ile mutat gönderilen kamu bütçeleri ile bizleri yatırım yapılıyor diyerek oyaladılar.Giresun hep kaybeden taraf oldu zaman zaman kamu oyu ile bu olumsuzlukları paylaştığımızda eleştirilen bizler olduk.Sonuçta ise Giresun’la komşu iller arasında uçurumlar oluşmaya başladı.Giresun olarak görüyoruz ki mücadele edildiğinde ve işin peşi bırakılmadığında hizmetler Ordu’da, Trabzon’da ,Rize’de nasıl devam ediyor.İlimizde devlet yatırımları büyük oranda durmuşken Ordu’da .Samsun’da ,Trabzon’da aralıksız devam etmekte. Rize Çevre Yolu için Karayolları Genel Müdürlüğü acele kamulaştırma kararı çıkarabilmektedir. Bu da kararlı ve dik duran sorunları ortak olarak çözen iradenin başarısı olarak karşımıza çıkmaktadır” dedi.

Yatırım için Ankara’nın mesken tutulması gerektiğini vurgulayan Kara şunları söyledi;

“Giresun olarak bir bütün olup sorunları çözüm için iktidarı, muhalefeti, basını sivil toplumu bir araya gelerek Giresun’un  kalkınması ve gelişmesi için hayati önem arz eden; Giresun Çevre Yolu Projesi, Erzincan,Gümüşhane,Tirebolu,Trabzon tren yolu projesi, Giresun-Dereli,Şebinkarahisar-Sivas yolu, Giresun Şehir Merkezi girişi projesi için en son Rize çevre yolu için alınan acele kamulaştırma kararı örneği ile sıcağı sıcağına halkımıza seslenerek Sayın Vekillerimizin ellerinin güçlü olabilmesi için onlara sahip çıkmalıyız. Sayın Milletvekillerimize çağrı yapıyorum. Giresun hepimizindir bu gün ki sorumluluklarımızı yerine getirerek gelecek kuşakların önünü açabilmek için, tüm Giresunlular olarak siyasi kaygıları bir yana bırakalım. Seferberlik ilanı yaparak Milletvekillerimizin öncülüğünde bir heyet oluşturarak sonuç alınıncaya kadar Ankara’yı mesken tutmayı esnaf teşkilatı olarak öneriyoruz.”

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık