Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

YANGINDA GİDEN CANLARIN VEBALİ KİMİN?

1 ay önce
57 kez görüntülendi

YANGINDA GİDEN CANLARIN VEBALİ KİMİN?
Reklam

Yağlıdere ilçesinde her yangın çıkmasının ardından itfaiye sorunu bir kez daha gündeme gelmiş oldu.
Yağlıdere Belediyesine ait bir tane itfaiye aracının bulunmaması ilçe merkezi başta olmak üzere mahalle ve köylerde çıkacak yangınlara en yakın 15 km ilerideki Espiye ilçesinden gelirken takviye olarak da 45 km uzaklıktaki İl merkezinden gelerek yangına müdahale etmeye çalışıyor.
İlçe halkı, yıllardır ilçenin belini büken itfaiye sorunun artık çözülmesi için yetkililerden destek bekliyor.
İlçede itfaiye sorunu çözülmesi için gurbetçilerden bazıları yardım kampanyası bile başlatmak için çalışma yaptığı öğrenildi.

BAŞKAN İBAŞ’IN AÇIKLAMALARI GÜNDEM OLMUŞTU
Öte yandan Yağlıdere Belediye Başkanı Yaşar İbaş’ta itfiaye sıkıntısı ile ilgili de sosyal medya hesabından açıklama yaparak sezer yanışta bulunmuştu.
Başkan İbaş,dün akşam ilçenin Sınır köyünde çıkan yangının ardından sosyal medya hesabından ,İtfaiye için 11 defa Ankara’ya gittiğini  her gitmesinde rica ettiğini ve yalvardığını dile getirmiş ama bir gelişme olmadığını ifade etmişti.
İbaş.açıklamasında ,şunları söylemişti.:
‘’Tam 11 kez Ankara’ya gittim, rica ettim, bazen yalvardım, çalmadık kapı bırakmadım.itfaiyesizlikten giden bir canın vebalini kimse ödeyemez dedim. Her şeye para bulundu,17 bin nüfuslu ilçemize bir itfaiyeye para bulunamadı… Maalesef o itfaiye bugün lazım oldu ve Sınır Köyü Fındıcak mahallesinde çıkan yangında 2 canımız gitti… Vicdanlar rahat mı? Ölen kardeşlerime Allah’tan rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun…

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık