Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

EKİZ SORUMLULUKTAN KAÇMAYIZ…

1 yıl önce
6.796 kez görüntülendi

EKİZ SORUMLULUKTAN KAÇMAYIZ…
Reklam

Türk Sağlık Sen Giresun Şube Başkanı İbrahim Ekiz, “Kamu çalışanlarının temel talebi olan ücretlerin iyileştirilmesi meselesi tekrardan gündeme alınmalıdır” dedi. Yazılı bir açıklamada bulunan Ekiz, “Her şeyden önce bilinmelidir ki Türk Sağlık-Sen teşkilatının Tük devletine hizmet aşkı, Türk milletine sevdası ve Türk vatanına bağlılığı her şeyin üstündedir.  Bu anlamda Milli Mücadelenin 100. Yılını kutladığımız ve Cumhuriyetin 100. Yılına yaklaştığımız bu zaman diliminde Cumhuriyetimizin kurucu ilkeleri ve vatanımızın kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, milli değerlerimize yönelik hiçbir saldırı ve yozlaştırma çabası asla kabul edilemez!  Türk sağlık-Sen böyle hezeyanlara kapılıp, hayasızca iftira atıp, alçakça saldırılarda bulunanlara her zaman ve şartta karşı bir duruş sergileyecektir. Şanlı Türk tarihimize ve kahramanlarımıza leke sürülmesine asla müsaade etmeyecektir” ifadelerine yer verdi.

Ekiz açıklamasını şöyle sürdürdü; “Son dönemlerde Türkiye Cumhuriyetinin birlik ve bütünlüğüne zarar vererek, kardeş kavgası, milletimizin bölünmesi gibi geri dönüşü olmayan karanlık yollar için kapı açanlara ve sinsi tuzaklar kuranlara şahit oluyoruz. Türk Milleti bu oyunların hepsine karşı sağlam bir kale gibi durmalı birlik ve beraberliğinden asla taviz vermemelidir. Türk Sağlık-Sen milli bir sivili toplum kuruluşu olarak devletimizin bekası, milletimizin bütünlüğü için elinden geleni her zaman yapacaktır. Bu konuda sorumluluk almaktan asla imtina etmeyecektir.”

Ekiz açıklamasını şöyle tamamladı; “Türkiye’nin geleceği için her daim sözü olacak olan Türk Sağlık-Sen çalışanların sorunlarının çözülmesi ve taleplerinin karşılanması içinde mücadelesini hız kesmeden sürdürecektir. Fiyasko ile sonuçlanan bir toplu sözleşme sonrasında kamu çalışanlarının emeğine sahip çıkıp, ekmeğini çoğaltma gayreti ile gerçek sendikacılığın nasıl yapıldığını ve farkını ortaya koyacaktır.

Kamu çalışanlarının temel talebi olan ücretlerin iyileştirilmesi meselesi tekrardan gündeme alınmalıdır. Ek zam talebimiz yerine getirilmelidir. Ayrıca kamu çalışanlarının tüm ödemelerinin emekliliğe esas alınması hususunda düzenleme yapılmalıdır. Taleplerimizin hayata geçmesi için sendikal mücadelemiz kararlılıkla sürecektir.  Çalışanların hakları konusunda asla taviz vermeyeceğiz.”

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık