Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

UYUŞTURUCUYA GEÇİT YOK…

1 yıl önce
166 kez görüntülendi

UYUŞTURUCUYA GEÇİT YOK…
Reklam

Giresun Emniyetinin uyuşturucu operasyonunda önemli miktarda Skunk maddesi ele geçirildi. Alınan bilgilere göre, Narkotik Suçlarla Mücadele ekipleri uyuşturucu madde ticareti yapan torbacı tabir edilen sokak satıcılarının deşifre edilmesi, uyuşturucu madde kullanılmasının engellenmesi, uyuşturucu suç organizasyonlarının deşifre edilmesine yönelik yapılan çalışmaları esnasında durdurdukları bir aracı aradılar. Aracın orta konsolunun alt kısmında sigaraya sarılı vaziyette, ağırlığı 2 gram Skunk maddesi, yine aynı aracın yolcu koltuğunun üst tarafındaki raf içine gizlenmiş vaziyette, daralı ağırlığı 1 kilo 171,8 gram Skunk maddesi ele geçirdi.

Olayla ilgili olarak Z.T. ve E.Ş. isimli şahıslar gözaltına alındılar. Şahıslar “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak ve Nakletmek” suçundan hakim karşısına çıkarıldı. Olayla ilgili olarak Z.T. isimli şüpheli Adli Kontrol Şartıyla Serbest bırakılırken, E.Ş. isimli şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

SKUNK NEDİR?

Skunk, çok çabuk halüsinasyon etkisi gösterebilen, esrardan daha güçlü ve beyin ölümüne daha hızlı götüren maddedir.

Jamaika ve Bonzai gibi sentetik esrar türevlerinin beyne zararı da gücü ile ilgilidir. Yani esrar cinsi uyuşturucu maddelerin etki gücü arttıkça beyne zararı ve dolayısı ile psikiyatrik bozukluk ve akıl hastalıklarına yol açma olasılığı da artmaktadır.

Yani kafaya ne kadar şiddetli darbe gelirse beynin o kadar etkileneceği çıkarsaması ile bu durum aynıdır.

Skunk’ın esrardan farklılığı hibrid bir tohumdan elde edilmesidir. Esrarın aktif maddesi olan THC (Tetrahidrokannabiol) , esrar bitkisinde birbirinin ayna görüntüsü iki değişik şekilde oluşur. Bunlardan biri çok etkin diğeri ise etkisizdir ve esrar bitkisinde (hint keneviri) bu her ikisi değişik oranlarda bulunur. İşte hibrid tohumla bu THC nin etkili miktarını çok arttıran bir çeşit oluşturulmuştur. Yani şeker oranı daha yüksek hibrid pancar tohumu yaratmak gibi. Normal esrarda % 2-4 THC varken, Jack Herer , Super-skunk, Northern

Lights, Early Girl gibi hibrid tohumdan üretilen esrarlarda % 20 oranına kadar THC bulunabilir.

Skunk (Kokarca) denmesinin nedeni kötü kokusundan dolayıdır. Güçlü etkisinden dolayı etkisinin çabuk başladığı ve halüsinasyon yaptığı bildirilmektedir. Yoğun kaygı, panik ve kusma yapıcı etkisi (özellikle ilk kullanıcılarda) bulunmaktadır. Ayrıca mizaç yükselmesi, normalden farklı hissetme, pelteleşme, zaman ve yer algısının değişimi, paranoya, iştah artışı da yapmaktadır.

Güçlü esrar çeşitlerinde olduğu gibi, Şizofreniye kadar varabilen akıl hastalıklarına neden olmaktadır. Beyin kimyasını değiştiren ve bozan her madde kişide değişikliklere, hatta kişilik değişikliklerine bile neden olur.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık