Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

AMATÖRE YARDIM….

9 ay önce
210 kez görüntülendi

AMATÖRE YARDIM….
Reklam

Vali Harun Sarıfakıoğulları, amatör spor kulüplerine malzeme dağıtım törenine katıldı.

Giresun İl Özel İdaresi Bütçesinden 54 amatör spor kulübümüze yaklaşık 185 Bin TL bedel karşılığı satın alınan spor malzemelerinin dağıtım tören Giresun Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASFK) Dr.Hakan Gülenç Toplantı Salonu’nda yapıldı.

VALİ SARIFAKIOĞULLARI : ÖNÜMÜZDEKİ YILLARIMIZ ÇOK PARLAK OLACAKTIR” Belediye Başkan Yardımcısı Osman Öden ve Milletvekili Av.Kadir Aydın’ın konuşmasının ardından “Bu spor malzemeleri gençlerimize, amatör spora gönül veren emek veren ve bu noktada ter döken bütün arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” diyerek konuşmasına başlayan Vali Sarıfakıoğulları, konuşmasının devamında amatör spora gönül verenlere teşekkür ederek; “Çünkü ne işin görünün tarafınızdasınız, ne reklam tarafınızdasınız, nede bu işten bir kazanç elde ediyorsunuz. Yani tam anlamıyla fedakârlık yapıp, emek sarf edip, alın teri döküp, daha iyi nesiller, daha iyi gençler, daha sağlıklı gençler, daha ahlaklı bir nesil yetişmesi için özveride bulunuyorsunuz.  Onun için yaptığınız bu iş ulvi bir iştir. Ne kadar sizi taktir etsek, ne kadar alkışlasak azdır. Aslında toplumun yükünü taşıyor, toplumun vicdanının sesi oluyorsunuz. Hepimiz el uzatıyoruz bu gençlerimizin doğru yöne katalize olması adına ama inanın spor eğitimle beraber bu noktadaki en önemli uğraş alanlarından biri. Biz ne kadar evlatlarımızın üzerine titrersek, ne kadar onları amatör sporlarla iç içe yaşar hale getirirsek, inanın önümüzdeki yıl ve yıllarımız çok parlak olacaktır” dedi.

VALİ SARIFAKIOĞULLARI : “BU STATTA TAKIMIMIZIN SÜPER LİGDE MÜCADELE ETMESİ YAKIŞIR”

Yapımı tamamlanmak üzer olan Çotanak Stadı ile ilgili duygularını da dile getiren Vali Sarıfakıoğulları; “Gerçekten stadımız harikulade bir stat. 22 bin kişilik bu statta, profesyonel takımızın da süper ligde mücadele etmesi yakışır diye düşünüyorum. Tabi orayı besleyecek olan, orayı büyütecek olan amatör sporlar olarak sizler olacaksınız. Kompleksin ana stat dışındaki bütün üniteleri sizlere açık olacak, sizler için olacak. Antrenman sahaları, koşu pistleri, yüzme havuzu, çok amaçlı salon gibi bütün bölümler sizlerin yapacağı aktivitelere açık olacak, evlatlarımızın yapacağı aktivitelere açık olacak ve inşallah oradan yeni yeni sporcular yetişecek. Burada şunu özellikle ifade edeyim, inanın amatör sporlara vereceğimiz destek, kat be kat fazlasıyla bize geri dönecektir, başarı olarak da geri dönecektir. Hiç tahayyül edemeyeceğimiz derecede büyük başarılarla bizi buluşturacaktır” diyerek amatör sporun öneminin fark edilmesi ile elbirliği içinde var olan sorunların çözülebileceğini, bunun da hem bu ilimiz için, hem bölgemiz için, hem de ülkemiz için çok büyük katma değerler oluşturacağını söyledi.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık