Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

ALANLAR GENİŞLETİLECEK…

12 ay önce
261 kez görüntülendi

ALANLAR GENİŞLETİLECEK…
Reklam

Başkan Şenlikoğlu’nun talimatıyla şehrin doğusuna ve batısına yeni rekreasyon alanları yapılması için çalışma başlatıldı… Şenlikoğlu, “Kıyı dolgu alanları gelecek nesillerimize bir miras, halkımızın nefes alabileceği, insanlarımızın sosyal ve yeşil alan ihtiyaçlarını karşılayabileceği alanlar olarak kalacaktır” dedi.

Giresun’un sahil şeridindeki rekreasyon alanlarıyla ilgili Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun talimatıyla çalışmalar başladı. projeyle ilgili bilgi veren Başkan Şenlikoğlu, “Vatandaşlarımızın temiz havayla buluşabileceği, yürüyüş yapabileceği, oturup denizi seyredebileceği oturma alanları, sosyal mekânlar ve yürüyüş yolları artık bir gereklilik haline gelmiştir. Aksu’daki eski çöp sahası ve batısında kalan alanda, Batlama Deresi bitişiği ile Gençlik Merkezi arasında kalan alanda, Cumhuriyet Parkı ile Hükümet Konağı arasında kalan alanda, Botanik Park ile doğusunda kalan alanda, Üç Kayalar Balıkçı Barınağı ile Emniyet Müdürlüğü karşısında kalan alanda dolgu amaçlı imar planı çalışmaları yapılabilmesi amacıyla imar planına esas gerekli tetkik çalışmaları başlatılmıştır” dedi.

“BÜYÜK HASSASİYET GÖSTERİYORUZ”

Belediye Başkanı Şenlikoğlu, “Batlama Deresi ile Gençlik Merkezi arasında kalan alanda ve Cumhuriyet Parkı ile Hükümet Konağı arasında kalan alanda etüt çalışmaları devam etmektedir. Diğer alanlarda da imar planına esas jeolojik ve jeoteknik etüt raporu uygun bulunmuştur. Aksu çöp alanı ve batısında yer alan dolgu alanına ait teklif planlarımız Çevre ve Şehircilik Bakanlığı onayına sunulmuş olup, kurum görüşleri sonucunda Bakanlık tarafından onaylanacaktır. Belediyemiz tarafından sürdürülen bütün çalışmalarımızın, halkımızın bu anlamdaki ihtiyaçlarını karşılayacak yönde olması için büyük hassasiyet gösteriyoruz” şeklinde konuştu.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık