Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

İKİ MADDEDE ANLAŞILDI…

11 ay önce
191 kez görüntülendi

İKİ MADDEDE ANLAŞILDI…
Reklam

Sağlık Sen Giresun Şube Başkanı Kerim Süral, “Sağlık Sen kazanımlarına devam ediyor. Sağlık Sen olarak Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu’yla ve Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Erdemir’le görüşmelerimiz sonucunda iki maddede anlaşma sağladık” dedi.

Yazılı bir açıklamada bulunan Süral, “Bunlardan bir tanesi Görevde Yükselme ve Unvan değişikliği sınavının ileri bir tarihe ertelenmesi ikinci konumuzsa Sağlık Bakanlığının izinler konusunda uygulamış olduğu politikanın yanlış olduğunu kendilerine ilettik ve çözüm önerileri sunduk, bunun sonucu olarak da hem sınav ertelenmiş oldu hem de izinler konusunda genelge çıkartılmış oldu. Genelgeye göre; Doğum sonrası analık izin sonrası ücretsiz izinler verilecek, hamile olup çalışan memurlara 12 gün idari izin verilecek devamında yıllık izin talepleri karşılanacak, engelli personel kadrosunda yer alan çalışanların statüsüne bakılmaksızın 12 gün idari izinli sayılacaklar, şua izinleri ertelenmeyecek amirlerin uygun gördüğü tarihlerde kullanımına devam edilecek. Okul öncesi ve ilköğretimde çocuğu olup eşlerden her ikisi de sağlık çalışanı ise öncelik anneye verilmek üzere yıllık izin talepleri karşılanacaktır” ifadelerine yer verdi.

Süral açıklamasını şöyle sürdürdü; “Buna ek olarak Sağlık Çalışanlarını yakından ilgilendiren döner sermaye yönetmeliği ile ilgili olarak; Maliye Bakan yardımcımızla Bülent Aksu ile görüştük. Görüşmemizde Döner sermaye sisteminin sil baştan değişmesi gerektiği ve yeni bir kurguyla birlikte hazırlanması gerektiğini anlattık. Bu haliyle yönetmelik hem hekimler arasında hem de hekim dışında kalan çalışanlar arasında sağlık camiasında adaletsizliklere sebep olmaktadır. Bu sebepten ötürü yeni bir kurgu ile kurgulanması gerektiğini kendilerine ilettik Bakan yardımcımızda Genel Müdürlerine talimat verip içerisinde Sağlık Sen’in de olduğu bir komisyonla yeni kurgu üzerinde çalışma yapılması talimatını verdi ve takipçi olacaklarını ifade ettiler.”

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık