Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

KEŞAP BELEDİYESİNDEN 7/24 KOVİT 19 MÜCADELESİ…

2 ay önce
151 kez görüntülendi

KEŞAP BELEDİYESİNDEN 7/24 KOVİT 19 MÜCADELESİ…
Reklam

Koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı başlatılan çalışmalar kapsamında Keşap Belediyesi, ilçedeki çalışmalarını düzenli olarak sürdürüyor. Temizlik ve dezenfekte işlemlerinin 7/24 devam ettiği Keşap da, vatandaşların hijyenik bir ortamda alışveriş yapabilmeleri için de gerekli tedbirler alınıyor.

Keşap Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler salgın nedeniyle ilçe pazarında hem esnaflara hem vatandaşlara bilgilendirme yapıyor. Denetimlerde pazarcılara ve vatandaşlara ürünleri elle seçmeme konusunda uyarılarda bulunulduğunu ifade eden Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür “Geçen hafta olduğu gibi bu hafta da pazar yerimiz kurulmadan önce dezenfeksiyon işlemleri yapıldı. Yine pazar yerimiz dağıldığın da tekrar temizlik yapılacak.

Çünkü halkımızın sağlığı için her zaman olduğu gibi aralıksız olarak görevimizin başındayız. Pazara gelen hemşehrilerimize dezavanfektan ile kişisel hijyenlerini sağlıyoruz.

Ayrıca alışveriş yapılırken oluşacak yoğunluğu önlemek için, pazar tezgahları arasında en az 3 metre mesafe olacak şekilde düzenlenmesini denetleyen ekiplerimiz, esnafların eldiven ve maske kullanmaları konusunda uyarılar yapıyor. Kişisel hijyen tedbirlerinin alınması için, pazara gelen vatandaşları da bilgilendiren ekipler pazara gelirken  ve sokağa çıkarken eldiven ve maske kullanmalarını, sosyal mesafelerini muhakkak korumaları yönünde ikazlar yapıyor. Hep beraber 14 kuralı uygulayarak ve Sağlık Bakanlığımızın yaptığı uyarıları dikkate alarak bu salgını el birliği ile atlatacağımıza inanıyorum” dedi.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık