Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

20 SU KUYUSU…

9 ay önce
134 kez görüntülendi

20 SU KUYUSU…
Reklam

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, “Gelecek yıllarla ilgili su sıkıntısı yaşanmaması için tedbirlerimizi şimdiden alıyoruz.”Giresun Belediyesi çalışmalarını çok yönlü olarak sürdürüyor. Belediye, artan su ihtiyacını karşılamak amacıyla yeni derin su kuyuları açmak için çalışma başlattı. Aksu havzasında açılacak olan su kuyularıyla birlikte şehir içme suyu daha da güçlü hale gelecek ve toplam kuyu sayısı 20’ye ulaşacak.

40 metre derinliğindeki kuyuların her biri günlük 450 ton su sağlayacak. Çalışmanın tamamlanmasından sonra kuyuların analizleri yapılacak olup, sonuçlar alındıktan sonra 2 kuyu hizmete geçecek ve şehir şebekesine bağlanacak.

Kuyu açma çalışmalarını yerinde inceleyen Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Giresun’un bölgede en temiz içme suyuna sahip olduğunu belirterek; “Şehrimizde şuanda çok acil içme suyu sıkıntısı bulunmamaktadır. Ancak yeni konutların yapılması ve şehir nüfusunun artmasıyla birlikte doğal olarak su ihtiyacı da artıyor. Bu anlamda gelecek yıllarla ilgili su sıkıntısı yaşanmaması için tedbirlerimizi şimdiden alıyoruz” dedi.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık