Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

BELEDİYEDEN ESNAFA 7 BİN MASKE DESTEĞİ….

3 ay önce
151 kez görüntülendi

BELEDİYEDEN ESNAFA 7 BİN MASKE DESTEĞİ….
Reklam

Giresun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Ali Kara, düzenlediği basın toplantısında, covid-19 salgını nedeniyle ekonomik olarak büyük sıkıntıya düşen küçük esnaf ve sanatkarın durumunu dile getirerek, Giresun Belediyesi’nin çalışmalarını değerlendirdi.

Kara, covid-19 tedbirleri kapsamında halen kapalı bulunan birahanelerin açılabilmesi için Giresun Belediyesine müracaat ettiklerini, ruhsatlarına restoran birahane şeklinde bir ilave yapılarak sorunun çözüme kavuşturulacağını ifade etti. Kara, Giresun Belediyesi Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun 15 aylık görev süresine değinerek, Başkan Şenllikoğlu’nun başta Bulancak Durağı Projesi, sahil aydınlatması, kale aydınlatması gibi çalışmalar olmak üzere hayata geçirdiği hizmetlerin takdire şayan olduğunu söyleyerek, esnaf teşkilatı adına Belediye Başkanı Şenlikoğlu’na teşekkür etti. Kara, Giresun Belediyesi tarafından esnaf ve sanatkarlara dağıtılmak üzere temin edilen 7 bin adet tek kullanımlık maskeyi oda başkanlarına teslim etti.

Koronavirüs salgınından ekonomik olarak en fazla küçük esnaf ve sanatkarın etkilendiğini belirten GESOB Başkanı Ali Kara, “süreç içerisinde kamuda çalışan memur, işçi ve emekliler maaşlarını düzenli olarak alıyorlar. Ekonomik olarak büyük oranda bir sıkıntı yaşamıyorlar. Bu süreçte piyasayı fiyat artışlarının dışında en fazla etkilen kesim esnaf teşkilatıdır. Devlet imalar sektörüne kredi vermektedir, vermelidir çünkü düzenin aksamaması lazım. Ama esas olan uygulamaların içerisinde kahvehane ve emsal sektörler ile halı saha işletmecilerinin halen işyerlerinin kapalı olmasına rağmen bazı yerlerde sosyal mesafe kurallarına uyulmadığını gördükçe bu duruma hayıflanmadan edemiyoruz. Eğer uygulamalar, eşit, adil esasa dayalı olacaksa o zaman kahvecilere mesleğini icra etmelidir. Eğer profesyonel futbol oynanıyorsa halı sahada da kurallara uyarak insanlar futbol oynaya bilmelidir” dedi.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık