Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

KILIÇASLAN YAYLIM ATEŞ…

8 ay önce
485 kez görüntülendi

KILIÇASLAN YAYLIM ATEŞ…
Reklam

Giresun merkeze bağlı AK Partili Duroğlu Belde Belediye eski Başkanı Murat Kılıçaslan, Dereli’de yaşanan felaketin tek sorumlusunun ilçede üç dönemdir AKP’den Belediye Başkanı seçilen Kazım Zeki Şenlikoğlu olduğunu savundu.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Duroğlu Belde Belediye eski Başkanı Murat Kılıçaslan, yaşananların afet değil ihanet olduğunu öne sürerek Belediye Başkanı Şenlikoğlu’nu sert bir dille eleştirerek açtı ağzını yumdu gözünü.

Başkanı istifaya çağıran Kılıçaslan,‘Zerre kadar onurun varsa milletinin önüne çık sizi ben bu hale getirdim, sizden özür diliyorum de ve İstifa et’ paylaşımında bulundu.

RAHAT UYUYOR MUSUN BAŞKAN?

Kılıçaslan,‘Aksu Deresi taşıp Dereli ilçesi o hale gelse afet derdim.Hiç kimse kusura bakmadın bu afet değil, bu sadece ihanettir. Sorumsuzluktur, kala etmemektir ve vatandaşını tiye almaktır. Sadece yazıklar olsun. Ey belediye başkan, 250 esnafını bir kalemde bitirdiğin için sana yazıklar olsun. O milletim ahı seni zaten bitirir. Sen merak etme. O şımarıklığını Allah sana beter sorar sonunda. Yazıklar olsun! Bir anda 250 esnafı bitirdin, 5+5 iki binayı katlettin. Huzurlu musun? Rahat uyuyor musun? Arkadaşlarınla da bu işin geyiğini rahat yapıyor musun?’ ifadelerini kullandı.

ZERRE KADAR ONURUN VARSA ÖZÜR DİLE VE İSTİFA ET

Duroğlu Belde Belediye eski Başkanı Murat Kılıçaslan, paylaşımında devamla şunları söyledi:

Dereli de asıl mesele şu. 60 yıl önce Akkaya’dan gelen dere var. O derenin Dereli’ye kavuştuğu noktada 10 metrelik köprü var. Tam ortasında ayakları var. Dere yataklarında büyüyen ağaçlar sel afetinde sökülünce ve sel afetiyle geliyor. Bu tür noktalarda tıkanıp kalıyor, o tür köprülerde set oluşturup kapatıyor. Mesele şu. Bu zamana kadar defalarca afet yaşandı ey belediye başkanı bu köprü için belediye meclisinde karar almışsın. Neden o köprüyü yıkıp tek açıklıklı bir körü yapmadın? 10 metre köprüyü yapmaya paran mı yoktu? paran yoksa esnaflarına anlatsaydın emin ol millet o köprünün parasını toplar o köprüyü yapardı. Madem ki yapmadın. Baktın sel afeti oluyor. Aksu’ya gitmesi gereken su şehir merkezine dönüyor. Neden bir ekskavatör bulundurup o köprüyü kırıp suyun Aksu’ya gitmesini sağlamadın?  O Dereli’nin şehir merkezini, o esnafları bitiren tek sebep budur.. Eğer zerre kadar onur varsa istifa etmesi lazım.ve milletten de özür dilemeni gerekiyor. Yapar m? Asla yapmaz. O onur olsa zaten esnaflarını bu hale getirmez. Zerre kadar onurun varsa milletinin önüne çık sizi ben bu hale getirdim sizden özür diliyorum de ve istifa et.’

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık