Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

GİRESUN BELEDİYESİ ARAÇ FİLOSUNU GÜÇLENDİRİYOR…

4 ay önce
139 kez görüntülendi

GİRESUN BELEDİYESİ ARAÇ FİLOSUNU GÜÇLENDİRİYOR…
Reklam

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun girişimleri ile Belediye araç filosuna tam donanımlı vidanjör kazandırıldı.

Başkan Şenlikoğlu’nun 22 Ağustos’ta yaşanan sel afeti nedeniyle Giresun’a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile yapmış olduğu görüşmeler neticesinde, şehrimiz için talep edilen tam donanımlı, temiz ve pis su tanklı, vakum pompalı kombine vidanjör Giresun Belediyesi araç filosuna katıldı. Araç için İtfaiye Müdürlüğü önünde düzenlenen tanıtım töreninde konuşan Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu şehrimize en iyi hizmeti sunmak için araç filomuzu sürekli genişlettiklerini belirterek: “Araç filonuz ne kadar güçlüyse hizmetlerin yapılması da aynı şekilde hızlanacaktır. Mahalle, köy ayırt etmeden şehrin her yerine hizmet verebilmek için gece gündüz çalışıyoruz. İhtiyacımız olan ve mevcut araç filomuzdaki vidanjörlerden çok daha fazla özelliği bulunan 3 milyon 550 bin TL değerinde ve Türkiye de bu özellikte 82 tane bulunan vidanjörü bizlere verilmesini sağlayan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Bakanlarımız Sayın Süleyman Soylu ve Sayın Murat Kurum’a teşekkür ediyorum. Şehrimize ve Belediyemize hayırlı olsun.” dedi.

Yüksek kapasiteli olan aracın yoğun yağışlar sonrası yaşanan sorunlara etkili çözümler getireceği belirtilen araç şu özelliklere sahip:

Kanal içesinde tıkanmaları açıyor. Yığıntı malzemeyi kontrol (baca) noktasına taşıyor. Yüksek basınçlı su pompa sistemi ile yığıntı malzemeyi ıslak ve kuru olarak atık tankına emiş yapmaya yarıyor.

Tam donanımlı aracımız yüksek vakumlu sisteminin birlikte çalıştığı üst düzey altyapı hizmet aracıdır. Bu araçta kısmen veya tamamen dolu olan yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarının temizlik ve bakımları yapılmaktadır.

5000 litre temiz su tankında bulunan su ile 140 bar ile dakikada 300 litre güce sahip yüksek basınçlı su pompası ile tıkalı olan noktaların açılmasını sağlıyor.

Yığıntı malzemenin temizlik başlıkları ile birlikte rögar bacasına getirilmesi sağlanacaktır.

Kanala gelen malzemeler ıslak-kuru (kum, çakıl, parke taşı, şişe vb.)  çekim yapılmaktadır. Çekim yapılan malzemeler 9000 litre hacimli atık tankına taşınmakta ve sahadan uzaklaştırılmaktadır. Kombine Kanal Temizleme Aracı ile tek bir araç ile hem yıkaması hem de yıkama sonrası çıkan atıkların temizlenmesi sağlanacaktır.

Diğer yandan, Giresun Belediyesi trafik kazaları ve arama kurtarma da ilk müdahale için araç filosuna bir araç daha kazandırdı. Belediye bütçesiyle 365 bin liraya mal edilen aracın 300 litre su ve 30 litre köpük tankına sahip olduğu bildirildi. Törende bu aracıda tanıtan Başkan Şenlikoğlu, aracın Giresun’a ve Belediyeye hayırlı olmasını diledi.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık