Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

PUAN ÇALAN HEKEMLER İSTEMİYORUZ…

4 ay önce
98 kez görüntülendi

PUAN ÇALAN HEKEMLER İSTEMİYORUZ…
Reklam

Yılport Samsunspor maçındaki penaltıyı görmezden gelen hakem için Giresunspor Kulübü’nden sert açıklama geldi. TFF 1. Lig ekibi Giresunspor, ‘Karadeniz Derbisi’nde yaşanan hakem skandalıyla alakalı sert bir açıklama yaptı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Gösterilen gayretlerin, hak edilen kararları vermeye cesaret edebilen hakemler olmadıkça karşılığını bulamayacak. Spor kamuoyunda adından söz ettiren bir takım olmakla birlikte pandemi sürecinde zor şartlarda mücadele ediyoruz. Pandemi ile mücadele edip, zor şartlar altında takımımızı sahaya sürüyor ve yapıcı bir futbol oynuyoruz. Spor kamuoyu tarafından söz edilen bir takımız. Futbol adına cesaretle her riski alıyoruz. Ancak, iş bizim cesaretimizde bitmiyor. Gördüğünü çalmaya, hak edilen kararları vermeye cesaret edebilen hakemler olmadan bizim gayretlerimiz skorda karşılığını bulmuyor. Alacağımız puanları görünce “puanlarımızı çalan” hakem istemiyoruz. Pozisyonu görünce penaltı düdüğünü çalabilen hakemler istiyoruz.” denildi.

“DİL KARAR VERMEKTEN ÇEKİNMEYEN HAKEMLER GÖREVLENDİRMESİNİ İSTİYORUZ”

Açıklamada, “İlk haftadan bu yana hakem hatalarına maruz kalıyoruz. Her seferinde yanlışlıkla olmuştur diye düşünmeye çalışıyoruz. Federasyonumuzun görevlendirdiği hakemlerin kasıtlı davranmış olabileceğini düşünmek istemiyoruz. Ancak Samsunspor maçında hakem Burak Pakkan’ın gözü önünde gerçekleşen bir pozisyonda çok net bir penaltımız verilmedi. Federasyonumuzdan, kulübümüzün başarıları arttıkça giderek daha da artan taraflı hakem kararlarına karşı önlemlerini almasını, maçlarımıza, aklında futbol olan, gördüğü pozisyonlar hakkında adil karar vermekten çekinmeyen hakemler görevlendirmesini istiyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık