Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

AK KADINLAR ŞİDDETE HAYIR…

1 ay önce
194 kez görüntülendi

AK KADINLAR ŞİDDETE HAYIR…
Reklam

Aydın, parti il binasında yaptığı basın açıklamasında, kadına yönelik şiddettin sadece bir kişiye yönelmiş bir tehdit olmaktan çok uzak olduğunu vurguladı. AK Parti Giresun İl Kadın Kolları Başkamı Berrin Aydın, Aydın, kadının, yılın sadece bir gününe hapsedilmiş, kalan 364 günde unutulan bir değer olmadığını belirterek, kadına yönelik fiziksel ve psikolojik şiddetin tüm çabalara, çığlıklara, kanunlara rağmen devam ettiğini söyledi. Aydın, parti il binasında yaptığı basın açıklamasında, kadına yönelik şiddettin sadece bir kişiye yönelmiş bir tehdit olmaktan çok uzak olduğunu vurguladı.

Bu eylemin, tüm toplumun huzuruna kast ettiğini belirten Aydın, “Aileyi parçalıyor, geriye hayatını kaybetmiş ya da travmalarla dolu kadınlar, mutsuz çocuklar ve karanlık bir gelecek bırakıyor. Şiddet uygulayan ise, insanlıktan çıkıyor.” dedi.

Aydın, “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde, her türlü şiddete karşı turuncu çizgimizi çekiyoruz. Aynı duyarlılığa sahip toplumumuzun tüm bireylerini de şiddete karşı turuncu çizgilerini çekmeye davet ediyoruz.” ifadesini kullandı.

Şiddetin, turuncu çizgileri olduğuna dikkati çeken Aydın, çizgiyi aşanlara karşı çetin mücadelelerinin devam edeceğini vurguladı.

O çizgiyi aşanlarla çetin mücadelelerinin dün olduğu gibi bugün de yarın da süreceğine vurgu yapan Aydın, şöyle devam etti:”Kadın Allah’ın yarattığı kıymetli varlık, biri diğerini tamamlayan insan teki. Nice peygamberlerin, şehitlerin annesi, nicelerinin şefkatli eşi, yol arkadaşı, evladı. Dünya tarihini yazan ve yaşayan iki şahitten biri. Ama bugün biz yine, kadına yönelik şiddeti konuşuyoruz ve dikkatleri çekiyoruz. Nice insani ve ilmi ilerlemeyi yaşadığımız 2000’li yıllarda bu ilkelliği ve zorbalığı durdurmak için tüm dünyanın mücadele ettiğini görüyoruz.” Şiddetle mücadelede gidilmesi gereken yolun uzun olduğunu, bu uzun yolda tüm tarafların, sivil toplum kuruluşlarının ve toplumun el birliği yapması gerektiğini dile getiren Aydın, “Her türlü canlıya yönelik şiddetin yeryüzünden silindiği bir dünya duasıyla 5 milyonu aşan kadın üyemizle AK Kadınlar olarak bizler ilk günkü hassasiyetimiz ve titizliğimizle bu konuda tavizsiz duruşumuzu göstermeye devam edeceğimizi bir kez daha hatırlatıyoruz.” dedi.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık