Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

BAU VE FAO…

5 ay önce
110 kez görüntülendi

BAU VE FAO…
Reklam

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) – Birleşmiş Milletler Tarım ve Gıda Örgütü (FAO) Türkiye Yöresel Ürünler, Gastronomi ve Kooperatifçilik Kadın ve Kooperatifçilik Eğitimleri Çalıştayına Piraziz’de yapıldı.

BAU ve FAO Türkiye tarafından, Giresun ili Piraziz ilçesi Şeyhli Mahallesi, Hocaoğlu Küme Evleri’nde düzenlenen etkinlikler; Ülkemizin her bölgesinde eğitimde fırsat eşitliği sağlamak ve kalkındırma yaratmak amacıyla başlatılan iş birliği kapsamında, gençler ve kadınların tarımdaki rolü ve kooperatifçilik konularında, Yöresel Ürünler, Gastronomi ve Kooperatifçilik temasıyla, konuyla ilgili eğitim ve çalıştaylardan oluşuyor.

Düzenlenecek olan etkinliklerle, yöresel tarım ürünlerinin ülkemizin kalkınmasına maksimum fayda ile dahil edilmesi, sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunulması, tarımda yeniliklerin ve inovasyonun aile işletmelerine de ulaştırılması hedeflenmektedir.

Etkinlik aracılığıyla kadınların, gençlerin ve öğrencilerin tarımla daha fazla ilgilenmesi ve kooperatifleşme konusunda bilgi sahibi olmaları, akıllı tarım uygulamaları, dijital tarım ve sürdürülebilir gıda sistemleri ile ilgili teknolojilerin süreçlere aktif olarak dahil edilmesi amaçlanmaktadır.

Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel’in ev sahipliği yaptığı etkinliğe; Vali Enver Ünlü, eski Devlet Bakanı Dr.Burhan Kara, Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk ve Av.Kadir Aydın, Ordu Valisi Tuncay Sonel, eski Adana Milletvekili Mehmet Ali Bilici, Giresun Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu, Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Şirin Karadeniz, Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Vali Ünlü, konuşmasına; Giresun’da Yöresel Ürünler, Gastronomi ve Kooperatifçilik Kadın ve Kooperatifçilik Eğitimleri Çalıştayı’nı düzenleyen Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel’e böyle bir organizasyona ev sahipliği yapması ve eğitime verdiği destekleri nedeniyle teşekkür ederek başladı.

Vali Ünlü, konuşmasının devamında yöresel ürünler, kooperatifçilik ve coğrafi işaretli ürünler konusu başta olmak üzere bir çok konuda katılımcılara yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık