Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

BAŞKAN ŞENLİKOĞLU HALKIMIZIN EMRİNDEYİZ…

4 ay önce
236 kez görüntülendi

BAŞKAN ŞENLİKOĞLU HALKIMIZIN EMRİNDEYİZ…
Reklam

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek, mahallelerde yürütülen çalışmalarla ilgili istişarede bulundu.

Kale’de hizmete başlayan Belediye’ye ait yeni sosyal tesiste gerçekleşen toplantıya Belediye Başkan Yardımcıları Şerafettin Vurgun, Osman Öden ve Abdurrahman Demirel ile Birim Müdürleri de katıldı. Toplantıda muhtarların taleplerini ilgili birim müdürleri not alırken, Başkan Şenlikoğlu sorunların zaman geçirmeden giderilmesi talimatı verdi

Muhtarlarla sürekli diyalog halinde olduklarını anlatan Başkan Şenlikoğlu: “Yaşadığımız uzun pandemi sürecine rağmen 28 mahallemizin tamamına hizmet etmeyi sürdürdük. Hep birlikte muhtarlarımızla, vatandaşlarımızla, personellerimizle Giresun halkına hizmet etmek için elimizden gelen her türlü gayreti ortaya koyuyoruz” diyerek, muhtarların mahallelerdeki ihtiyaçları yerinde belirlediğinin altını çizdi.

Bundan sonraki süreçte muhtarları yerinde ziyaret ederek istişareleri mahallelerde yapacaklarını ve sistemin daha çözüm odaklı hale geleceğini bildiren Başkan Şenlikoğlu şöyle devam etti:

“Giresun Belediyesi olarak sürekli mahallenin toplumun temel taşı olan muhtarlarımızla bir araya gelmeye devam ediyoruz. Gerek mahalle gezilerimizde bize rehberlik ediyorlar gerekse Belediyemizde sık sık kendilerini ağırlıyoruz ve zaman zamanda muhtarlarımızla yan yana geliyoruz. Hem mahallemizdeki hem Belediyemizdeki çalışmalarla ilgili kendileriyle istişare ediyoruz. Ayrıca kendileri mahallelerini, sokaklarını çok iyi biliyorlar ve buralarla ilgili vatandaşların talepleri olursa bire bir bize iletiyorlar. Bizde çözüm noktasında merkez, kenar mahalle ayrımı yapmadan aciliyet ve mali durumuna göre program yapıyoruz. Her sorunu birlikte istişare ederek bu şehri yönetmeye talip olduk. Bunu gerçekleştirmek için hem vatandaşlarımıza hem size kapımız daima açık. Bu toplantılarla sizlerle daha iyi iletişim kurup, devamlı dirsek temasında bulunarak hizmet anlayışımızı hiç kimseyi kimseden ayırmadan yapıyoruz. 7 gün 24 saat halkımızın emrindeyiz. Göstermiş olduğunuz ilgi alaka teveccühten ve birliktelikten dolayı sizlere teşekkür ediyorum”

Başkan Aytekin Şenlikoğlu, yapılan çalışmalar ve planlamalar hakkında da şu bilgileri verdi:

– Bizim ana temamız turizm. Turizm yatırımlı çalışmalar önceliğimiz olacak.

– Ara sokaklarımızda parke çalışmalarına ağırlık verdik. Gerekirse bazı asfalt bölgeleri sökerek parke yapacağız.

– Dış mahallelerimizde altyapıyla ilgili sıkıntılar var. Özellikle 8 mahallemiz köy görünümlü ve buraların kanalizasyon sorununu gerek fiziki, gerekse maddi olarak çözmek kolay değil. Yıl yıl planlayarak çözüme kavuşturmak gerekiyor.

– Şehrimizde 3 adet bulunan derin deşarj sistemleri yeni teknolojinin geresinde kaldı. Bunları yenileme yönünde çalışmalarımız var.

– Asfalt çalışmalarına başlayacağız. Ancak acil bölgelere öncelik vereceğiz. Yeni stadyum ve hastane yolu olan Aksu’da ki ana yoldan (Pazar Caddesi) çalışmalara başlayacağız.

– Yeni imar yolları açmaya devam ediyoruz. Bu çalışmayı da aciliyet sırasına göre yürütüyoruz.

– Şehrimizde İnönü Caddesi başta olmak üzere elektrik hatlarının yer altına alınması konusunda Aksa ile görüşmelerimiz devam ediyor.

– Yöresel ürünler pazar yerlerinin sayısını artıracağız. Çınarlar Mahallesi’ne yaptığımız yöresel ürünler pazarının açılışını ise Cuma günü yapacağız.

– Dal çık projesinin avan projesi kabul edildi, süreç istediğimiz şekilde ilerliyor.

– Aksu eski çöp sahası yaşam alanı projesi için resmi işlemler tamamlandı, tahkimat ihalesi yapılacak.

– Alman çeşmesi bölgesindeki Doğupark ve oto galericiler sitesi projemizin ihalesini kısa zamanda gerçekleştireceğiz. Buranın toprak ve moloz kaldırma işlemini bitirmiştik.

– Şehrimizdeki bilgi evleri projelerini artıracağız. Kumyalı Fatih Caddesi’nde bulunan kültür evini bilgi evine dönüştüreceğiz.

– Kültür faaliyetlerimiz devam ediyor. ‘Giresun’da yaz başka güzel’ mottosuyla yaz etkinliklerimiz başladı ve 24 gün boyunca Botanik Park’ta, Meydanda ve mahallelerimizde sürecek.

– Eski SSK Hastanesi arazisinden 10,5 dönümünü Belediye olarak aldık. Buraya yaşam alanı yapacağız.

– Bulancak Durağı bölgesinde ki yeni belediye binamızda tadilat tamamlandı. Bu hafta veya önümüzdeki hafta taşınacağız.

– Dış cephe giydirme projemize Fatih Caddesi başta olmak üzere devam etmek istiyoruz.

– Kale’nin şehre bakan bölümünde bulunan 30 dönümlük bölge için kentsel dönüşüm projesi ilgili Bakanlık tarafından onaylandı.

– Kent Hastanesi acil girişi karşısındaki bölgede kentsel dönüşüm çalışması uygulamayı planlıyoruz. Burada kapalı otopark ve kapalı pazar yeri düzenleyeceğiz.

– Şehrimizde ki park sayısını oldukça artırdık ve sayıyı daha da yükseltme konusunda kararlıyız.

– Toplantı yaptığımız sosyal tesisi halkımıza, şehrimize gelecek misafirlerimize ve yerli yabancı turistlerin hizmetine açtık. Burada sadece yöresel yemeklerimiz, yöresel kahvaltı ve balık menüleri olacak.  Sosyal tesisimizde ürünlerimizin tanıtımını ilk hedef olarak belirledik.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık