Reklam
DOLAR: 16.7 TL
EURO: 17.5 TL

DAĞ FARE DOĞURDU…

2 yıl önce
340 kez görüntülendi

DAĞ FARE DOĞURDU…
Reklam

Sağlık Sen Giresun Şube Başkanı Kerim Süral, “Sağlık bakan yardımcısı Sağlık Sen Türkiye buluşmasında #sağlık temsilcilerinin gözünün içine baka-baka, adaletli ve hakka(niyetli) bir sistemin üzerinde çalıştıklarını beyan etmiş, salonun alkışını; tabiri caizse gazını aldı” dedi. Yazılı açıklamada bulunan Süral, “Süt fiyatlarına yapılan zamlar açıklanarak sonrasında yönetmeliğin yayımlanması da alıştıra-alıştıra tepki alabileceği beklenen süreci yönetme niteliğinde idi… Bu yönetmelik kabul edilemez! Makas açılıyor dememize rağmen, kasıtlı bir şekilde makas devreden çıkartılmış, aradaki farkı izah edecek bir terim kullanmak mümkün değildir… % 80 bir kesime yönetmelik işaret ederse, yönetmeliği uygulayanlar  % 100 u bir kesime vererek, küçük bir kesimi mutlu ederken, kahrı çeken çoğunluk bu paylaşımdan tamamen silinmiş olur” ifadelerine yer verdi.

“Hekim kesimi tedaviyi iyi bilebilir, yönetmelik gösterdi ki! mevcut hekimler(de)n oluşan bu bürokrasi maliyeyi  bilmemektedir” diyen Süral şunlara yer verdi; “Beklenti dağ gibiydi yönetmelikten ve mutemet arkadaşlarla yaptığımız istişare sonrasında, dağ fare doğurdu diyebiliriz.

Gerek dağıtılabilir miktarın % 46 ya çıkması, gerekse sut fiyatlarındaki güncelleme sağlığın %99 unu gözetmemiş, yapılan iyileştirmeler pratisyen, uzman ve akademik personele yönelik yapılmıştır.

Yönetmelik üzerine ilk bakışta izlenimlerimiz budur, iyice okuyup inceleyeceğiz belki gözümüzden kaçan hayırlı bir şeyler bulabiliriz.”

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık