Reklam
DOLAR: 16.7 TL
EURO: 17.5 TL

MUHALEFET ÇEVRE YOLU ÇAĞRISI YAPTI…

1 yıl önce
139 kez görüntülendi

MUHALEFET ÇEVRE YOLU ÇAĞRISI YAPTI…
Reklam

İYİ Parti İl Başkanı Abdulkadir Eroğlu, Saadet Partisi İl Başkanı Abdulkadir Bektaş ve Deva Partisi Merkez İlçe Başkanı Saldun Durmuş yaptıkları ortak basın açıklamasında, güney çevre yolu projesinin hayata geçirilmesinin elzem olduğunu bildirdiler. İl başkanları adına ortak basın açıklamasını kamuoyuyla paylaşan Saadet Partisi İl Başkanı Bektaş, “şehrimizi ekonomisi sebebiyle göç veren il statüsünden ve çarpık kentleşme zihniyetinden kurtaracak Güney Çevre Yolu ile birlikte güney-kuzey aksınında bir an önce açılması elzemdir. Dal-Çık projesi bu işin alternatifi olamaz. 10 senedir bu şehre verdiğiniz sözleri unutmadık ve unutulmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

Bektaş, “Giresun’umuz 2 ilin arasına sıkışmış bir vaziyette gelişmeye çalışıyor. Çevremizdeki illerin yöneticileri ve siyasi temsilcileri birbirleriyle yarış edercesine proje üstüne proje üretiyorlar ve bu projelerini bitiriyorlar. Fakat ne hikmetse Giresun için üretilen projeler bir türlü bitirilemiyor ve sürüncemede kalıyor. Tirebolu-torul yolu 29 yıl, çanakçı yolu 13 yıl, dereli yolu 10 yıl, eğribel tüneli 5 yıldır bitirilemedi. Liste bu şekilde uzayıp gidiyor. Ama bu listenin hiçbir zaman sonu gelmiyor” diye konuştu.

Bektaş açıklamasının devamında şunları kaydetti;

“2010 yılında başlayan serüven 2020 yılında başlamadan bitti diyemiyoruz. Çünkü bu proje bitmeyen Dereli yolu gibi, Çanakçı yolu gibi, Eğribel tüneli gibi, hep gündemde kalacak asla bitmeyecek. Daha on yıllarca AKP hükümeti tarafından seçim döneminde ısıtılıp ısıtılıp önümüze gelecek ve siyasi ranta kurban edilecek. AKP hükümetinin milletvekillerine buradan sesleniyoruz; şehrimizi ekonomisi sebebiyle göç veren il statüsünden ve çarpık kentleşme zihniyetinden kurtaracak Güney Çevre Yolu ile birlikte güney-kuzey aksınında bir an önce açılması elzemdir. Dal-Çık projesi bu işin alternatifi olamaz. 10 senedir bu şehre verdiğiniz sözleri unutmadık ve unutulmasına izin vermeyeceğiz.”

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık