Reklam
DOLAR: 16.7 TL
EURO: 17.5 TL

POLİS GENÇLERİ GELECEĞE HAZIRLIYOR…

1 yıl önce
232 kez görüntülendi

POLİS GENÇLERİ GELECEĞE HAZIRLIYOR…
Reklam

Giresun İl Emniyet Müdürlüğü gençleri toplumuma kazandırarak bir meslek sahibi olmalarına öncülük ediyor. İl Emniyet Müdürlüğü’nün “El Ele Güzel Bir Geleceğe Projesi” kapsamında Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Giresun Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde açılan ‘Aşçı Yardımcılığı’ kursuna katılan gençler aşçılık mesleğini öğrenerek, bileklerine bir altın bilezik takıyor. 17-24 yaş aralığında 14 kursiyerin katıldığı kursta gençler, aşçı yardımcılığına dair yemek ve pasta yapmayı, tabak sunumu ve mutfak hijyen kurallarını öğreniyor.  Giresun Halk Eğitim Merkezi’nde devam eden kursta gençler aynı zamanda sosyalleşerek, topluma yararlı bir birey haline geliyor. Geçtiğimiz Ekim ayında başlayan ve Ocak ayında sona erecek olan kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere ‘Aşçı Yardımcılığı’ belgesi verilecek.

Giresun Halk Eğitim Merkezi Müdürü Salih Uzun, günümüzde mesleki belgelerin önemli olduğunu vurgu yaparak, Giresun Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak pandemi sürecinde de açılan mesleki kurslarla farklı sektörlerin ara elaman ve usta elaman ihtiyaçlarına katkı sunmaya çalıştıklarını ifade etti. İl Emniyet Müdürlüğü ve İŞKUR İl Müdürlüğü ile işbirliğinde açılan ‘Aşçı Yardımcılığı’ kursu ile gençlere hem yemek ve pasta yapmayı öğrettiklerini belirten Uzun, “kursa katılan 14 kursiyerimiz burada hem yöresel yemeklerimizi hem de Türk mutfağını öğrenme imkanlarını buluyorlar. Bu gençlerimiz aynı zamanda bir meslek öğrenerek, hayata hazırlanıyorlar ve yeteneklerini ortaya çıkartarak, geliştiriyorlar. Kursu başarıyla tamamlayan gençlerimiz alacakları belge ile ileride kendi işyerlerini açma veya bir işyerinde çalışma imkanına sahip olacaklar” dedi.

Kurs Hocası Semiha Top ise, kursa katılan gençlere hijyenden temizlik kurallarına, beslenmeden Türk mutfağı ve uluslararası mutfaklara yemek ve pasta yapımını uygulamalı öğrettiklerini söyleyerek, en büyük hedeflerinin gençleri hizmet sektöründe çalışabilecek yetişmiş bir aşçı ve aşçı yardımcısı haline getirebilmek olduğunu kaydetti.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık