Reklam
DOLAR: 16.7 TL
EURO: 17.5 TL

MHP İL BAŞKANI KONAL FKB KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR…

1 yıl önce
229 kez görüntülendi

MHP İL BAŞKANI KONAL FKB KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR…
Reklam

MHP İl Başkanı Konal; “Fındık üreticisi ve FKB çalışanları içini ferah tutsun. Bundan böyle beceriksiz ve basiretsiz ekiplerin miladı dolmuştur. Yanlış yapan, art arda veya bilinçli şekilde hataya düşen def olup gidecektir.” Milliyetçi Hareket Partisi Giresun İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal, FİSKOBİRLİK’e müfettiş gelmesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Konal; “FİSKOBİRLİK sadece Giresun’un değil, tüm Karadenizli fındık üreticisinin öz kurumudur. CHP İl Başkanının “FKB’de nahoş durumları incelenmesiyle” ilgili bir kısım beyanatlarda bulunarak FKB’nin kötü gidişatı ve geldiği durumun Cumhur İttifakına mal etme çabasını anlamış değiliz. Her fırsatta CHP’li ekibini övünerek anlatan Başkan Lütfi Beyle temas halinde olan kendileri değiller mi? Seçimden önce imar ruhsatı veren, kamuoyunda eleştirdiğimiz noktalara savunuculuk yapan, FKB’nin yatırım planlarında Giresun’da birliktelik sağlamayan, Lütfi Beyle kapalı kapılar ardında inşaat projeleri yapan bu zihniyet, şimdi Cumhur İttifakına fatura çıkarma peşindedir. Geçtiğimiz günlerde Lütfi Bey ve yönetimine gerekli uyarı ve önerilerimizi doğrudan aracısız ileterek, MHP’nin ve AK Parti’nin FKB’yle ilgili düşüncelerini açıkça ifade etmiş ve FKB’nin bizim açımızdan önemine vurgu yaparak “Kırmızı Çizgimiz” olduğunu söylemiştik. Devlet, kötü gidişatın olup olmadığıyla ilgili müfettiş göndermiş ve olayı mahallinde teftiş ediyor. Burada kanuna mugayir durumlar var ise, ortaya çıkacağından şüphemiz bulunmamaktadır” dedi.FİSKOBİRLİK’teki kötü gidişatın cumhur ittifakına mal edilemeye çalışıldığını belirten MHP İl Başkanı Konal, “Geçtiğimiz günlerde Lütfi bey ve Yönetimine gerekli uyarı ve önerilerimizi doğrudan aracısız ileterek, MHP’nin ve AK Partinin FKB’yle ilgili düşüncelerini açıkça ifade etmiş ve FKB’nin bizim açımızdan önemine vurgu yaparak “Kırmızı Çizgimiz” olduğunu söylemiştik. Devlet, kötü gidişatın olup olmadığıyla ilgili Müfettiş göndermiş ve olayı mahallinde teftiş ediyor. Burada kanuna mugayir durumlar var ise, ortaya çıkacağından şüphemiz bulunmamaktadır. FKB’nin kötü yönetilmesi, bugün ki içinde bulunduğu durum ve gidişatının tek ve yegane müsebbibi; 13 yıldır FKB’yi yönetmeyi beceremeyen, Hükümetle işbirliğine yanaşmayan, Müdahale kurumu TMO’nun bölgede (delegasyon açısından) görev almasına sevinen,30-50-10 biner tonluk fındık, 10bin ton fındık yağı almasına nankörlük eden, Trabzon KTÜ, Araklı Belediye kamulaştırmaları, OSB tahsisatı, KOSGEP, TKDK, Tarım Bakanlığı teşvikleri gibi birçok Hükümet katkısını hiçe sayan FKB yönetimidir. Bu kadar Devlet desteğine karşı FKB yönetiminin beceriksizliğini Cumhur ittifakına mal etmek hadsizliktir, bilinçli bir oyundur” ifadelerini kullandı.

DEVLET İŞE EL KOYDUYSA BİR ZAHMET KENARA ÇEKİLİN BEKLEYİN”

Konal, Fiskobirlik’in siyaset üstü bir kurum olduğunun altını çizerek, “Lütfi bey FKB’yi uçurduğunu, her fırsatta Ak Partili olduğunu söylese de, yürüttüğü politika ve eylemlerinde fındık üreticilerini, FKB çalışanlarını ve Giresun kamuoyunu hiçe sayan tavır ve davranışlarıyla Cumhur ittifakı da kökten karşı olduğu açıkça bellidir. Boy boy fotoğraf vererek, birilerini davet ederek kamuoyuna şirin görünme çabasındadır. Lütfi Beyin ve Yönetiminin basiretsiz hamlelerine Cumhur ittifakı olarak karşı çıktığımızı dile getirdik ve getirmeye devam edeceğiz. Şimdi Lütfi Beyin ve Yönetiminin basiretsizliğini Hükümete yıkmak isteyen CHP zihniyeti ellerini ovuşturarak, bu tablo üzerinden Cumhur ittifakına ve fındığa darbe vurma hayalinde. Fındık üreticisinin öz kuruluşu olan FKB üzerinden Cumhur ittifakına dil uzatmaya çalışan bazı CHP zihniyetindeki kişilere ve AK parti görünüşlü FKB başkanına bir kez daha seslenerek, “başarısızlığınıza, basiretsizliğinize kılıf aramayın. Yönetimimde İYİ Parti, CHP, MHP’li var diyen Lütfi beye de ayrıca tavsiyem şudur. Batıda başka, doğuda başka siyaset yapmayı bıraksın. FKB’yi siyasallaştırmasın. FİSKOBİRLİK bizim için partiler üstü, dedelerimizin,  babalarımızın bize yadigarıdır, evlatlarımıza da miras kalacaktır. Her şeyde olduğu gibi FİSKOBİRLİK üzerinden AK Parti ve Cumhur İttifakına çamur atma derdine olan CHP ve diğer muhalefet partilerine ayrıca sesleniyorum; Devlet işe el koyduysa bir zahmet kenara çekilin bekleyin. Ortalığı ververeye vererek olayı başka mercilere çekmeyin” dedi.

“BECERİKSİZ VE BASİRETSİZ EKİPLERİN MİLADI DOLMUŞTUR”

Konal açıklamasının sonunda şu ifadelere yer verdi;

“Milliyetçi Hareket Partisinin yerli ve milli duruşu ortadır. Dünyaya mal olmuş FKB markasının birilerinin siyası oyuncağı olmasına asla izin vermeyeceğiz. Daha önce ifade ettiğim gibi; bugün karşınızda saf çifçi çocukları yok! Karadeniz uşaklarının sinir uçlarıyla oynuyorsunuz. Bizler namus dediğimiz Müstahsilimize ve kuruluşuna samimi ve yapıcı şekilde sahip çıkmaya devam edeceğiz. Fındık üreticisi ve FKB çalışanları içini ferah tutsun. Bundan böyle beceriksiz ve basiretsiz ekiplerin miladı dolmuştur. Yanlış yapan, ard arda veya bilinçli şekilde hataya düşen def olup gidecektir.”

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık