Reklam
DOLAR: 16.7 TL
EURO: 17.5 TL

EMEKLİ MÜDÜRDEN KEDİ SİTESİ…

1 yıl önce
164 kez görüntülendi

EMEKLİ MÜDÜRDEN KEDİ SİTESİ…
Reklam

Giresun İl Özel İdaresi emekli yazı işleri müdürü Fethiye Algül Mahalle kedileri için minik bir site oluşturdu. Geçtiğimiz yıl sonu emekli olan Aygül Kendisini Sokak hayvanlarına adadı. Çıtlakkale mahallesi acar Şehir Sitesi nde oturan Algül Her sabah saat 7:00’de onlarca kediye almış olduğu mamaları kendi elleriyle yediriyor.

Havaların soğumasıyla kedilerin barınma ihtiyacını da karşılayan Aygül İnternetten sipariş verdiği evlerle adeta bir kedi sitesi oluşturdu.

Konu ile ilgili görüşlerini açıklayan Algül “ Kedilerin çöpten yiyecek aradığını görünce etkilendim ve onlara evinden ekmek ve diğer yiyecekler getirdim. Kedilerin doymadığını görünce mama alarak beslemeye başladım. Kedilere mama verirken köpekler de etrafımda birikmeye başladı. Köpeklere de mama almaya başladım. Her sabah 10 dan fazla kediye ve etrafımda biriken köpekleri yediriyorum. Havaların soğuması ile birlikte kedilerin barınma ihtiyacı olduğunu gördüm. İnternetten araştırarak ilk etapta 5 kedi evi sipariş ettim. Bu evleri alp platformda bularak yerleştirdim. İhtiyaca göre kedi evleri fazlaştırılacak” dedi.

Hayvansever emekli müdürün bu davranışı site sakinleri ve çevre halkı tarafından takdirle karşılanıyor.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık