Reklam
DOLAR: 16.7 TL
EURO: 17.5 TL

MİLLETVEKİLİ AYDIN GİRESUNA HİZMET ETMEKTEN MUTLUYUZ…

1 yıl önce
242 kez görüntülendi

MİLLETVEKİLİ AYDIN GİRESUNA HİZMET ETMEKTEN MUTLUYUZ…
Reklam

Milletvekili Aydın; “İlimize yapılan ve yapılacak yatırımlarda bizlere her türlü desteği veren başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Nurettin Canikli’ye, Bakanlarımıza, Milletvekillerimize ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın, dün Yetimoğulları Restaurant’ta düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konular hakkında açıklamalarda bulundu. “Giresun güzel bir şehir, bu şehre hizmet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz” diyerek sözlerine başlayan Milletvekili Aydın; “Giresun sanayi kenti değil ama 1. ve 2. Organize Sanayi Bölgeleri ile ciddi istihdam olanaklarının olduğu, aynı zamanda bir turizm kenti. Topal Osman’ın şehri, bu vesile ile kısa bir süre önce ölüm yıldönümünde andığımız Topal Osman Ağa’yı, 42. ve 47. Gönüllü Alaylarımız ile tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle yad ediyorum” dedi.

AFETİN İZLERİ SİLİNİYOR, FINDIK FİYATI YÜZ GÜLDÜRDÜ

Milletvekili Aydın; “22 Ağustos’taki afetin ardından devletimizin tüm imkanları seferber edildi. Desteklerinden dolayı Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Bakanlarımıza teşekkür ediyorum. Afette hayatını kaybeden şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, geride kalanlara başsağlığı ve sabır diliyorum. İlimizin en önemli geçim kaynaklarından biri fındık ve sezon başında fındık üreticilerimizin beklentilerini karşılayan bir taban fiyat açıklandı. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla fındık üreticilerimizin yüzü güldü. Fındık üreticilerimizin yüzünü güldüren Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Bakanlarımıza ve bu konuda emeği geçen milletvekili arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

ÖZEL İDARE, YEŞİL YOL VE FİSKOBİRLİK DEĞERLENDİRMESİ

Milletvekili Aydın, toplantının soru cevap kısmında gazetecilerin Özel İdare, Yeşil Yol ve FİSKOBİRLİK konusunda sorduğu sorulara da; “Özel İdare’nin mali yapısı hızla düzeliyor. Özel İdare binası için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile bir anlaşma yapıldı ve buradan bir kaynak oluşturuldu, yine kısa bir süre önce Bakanlık tarafından 40 milyon nakit kaynak aktarıldı. Yeşil Yol konusunda yasal süreç devam ediyor. Konuyu yakından takip ediyoruz.

FİSKOBİRLİK konusuna gelince FKB babamın, dedemin de ortağı olduğu bir birlik, fındığın hafızası, Giresun’la özdeşleşmiş bir marka. Özel İdareye, Belediyelere, kurumlara, FKB’ye müfettiş gelir-gider. Biz buralarda sadece hizmet edilmesini isteriz, bunu yaparken kanunlara ve yasalara uygun olmalıdır. FKB’yi yıpratmak söz konusu olamaz, ama FKB eşittir FKB yönetimi değildir. FKB’ye 2. OSB’de 25 bin metrekare alan tahsis ettik. Bir an önce buraya entegre tesis etmesini, fabrika kurmasını bekliyoruz. Yatırımcı kuruluşuz diyorlarsa bunu yapmalılar” ifadelerini kullandı.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık