Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

TATLI DAN BİLGEYE SERT TEPKİ… 10 YILDA BIRAKMIŞ OLDUĞUNUZ ENKAZI TOPARLIYORUZ…

7 ay önce
44 kez görüntülendi

TATLI DAN BİLGEYE SERT TEPKİ… 10 YILDA BIRAKMIŞ OLDUĞUNUZ ENKAZI TOPARLIYORUZ…
Reklam

Ak Parti İl Başkanı Kenan Tatlı, CHP il Başkanı Fikri Bilgenin Giresun Belediyesine yönelik yapmış olduğu eleştirilere sert bir şekilde cevap verdi. İl Başkanı Tatlı; ‘Giresun Belediyesinde 10 yılda bırakmış olduğunuz enkazı, yapmış olduğunuz tahribatları, har vurup harman savunduğunuz mali yapının sıkıntılarını, AK Parti Belediyesi yeni yeni topluyor. Hayal dahi edemediğiniz projeler iki yıllık gibi kısa bir süre içerinde uygulamaya konuldu. Giresun’daki değişime vatandaşlarımız bire bir şahit olurken, gündemi her zamanki gibi başka yerlere taşıma gayretini ancak Chp nin yapabileceğini’ söyledi.

Başkan Tatlı; ‘Aytekin Şenlikoğlu’nun yönetimiyle birlikte göreve geldiği ilk günden bugüne dağınık halde olan bir belediyeyi, kimin hangi görevde çalıştığı dahi belli olmayan personel yapısını, bırakın proje yapmayı, maaşların dahi ödenemeyecek duruma gelmiş bir belediyeyi, kısa bir dönem içerisinde toparlayıp ayağa kaldırdığını gördük. Seçim öncesi vaat edilmiş birçok proje uygulandı birçoğu da şuan devam ediyor.

Ve ayrıca planlanmış projeler de yapılmak için bekliyor. Bu projeler içerisinde belediyenin kendi kaynaklarından yaptığı Bulancak durağı, Sahil aydınlatma, Kale aydınlatma ve Makine ikmal tesisleri gibi toplam bedeli 75 milyona yaklaşmış 17 ayrı proje ve çalışma uygulamaya konuldu. Ayrıca Plajlar bölgesi 1.etap Yeni Hizmet binası, Bisiklet yolu, Cephe iyileştirme Spor sahaları gibi çalışmalarına devam edilen ve toplam bedeli 45 milyonu bulan 7 ayrı proje de inşallah yakın bir zamanda vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak. Siz bırakın bu halk için hizmet ve proje yapmayı, daha Avrupa birliğinin verdiği Atık Su projesi ile ilgili 30 milyon Euro değerinde hibe projesini elinize yüzünüze bulaşırdınız. Ama Aytekin Şenlikoğlu ve yönetimi, o 30 milyon Euroluk hibeyi çok yakın bir zamanda belediyeye kazandıracak ve atık suyla ilgili proje çalışmalarına başlayacak’ dedi.

AK Parti Giresun İl başkanı Tatlı, sözlerine şöyle devam etti; ‘Bunlar belediyenin yapmış olduğu ve devam ettirdiği çalışmalar. Birde planlanmış ve uygulamaya konulacak Galericiler sitesi, Sebze hali, Fındık tüccarları merkezi, Hayvan pazarı gibi 20’ye yakın ve 110 milyon bedeli olan projeler var. Onlarda diğerleri gibi planlandığı şekliyle Allahın izniyle uygulanacaktır. Ayrıca belediyenin kredi kullandığını, borç yaptığını söylüyorlar. Eğer siz bir yerde iş yapıyorsanız, bu şehir için yatırım yapıyorsanız, orada kredi de kullanırsınız bunda sorun yok, önemli olan finansı doğru yönetmenizdir. 225 milyonla neredeyse iflas durumunda olan bir belediye devraldık.

Belediye Başkanımız Aytekin Şenlikoğlu döneminde şuana kadar 120 milyon TL’ye yakın bir yatırım var, personele maaş ödemesi de aksatılmadan yapılıyor, ayrıca diğer ödemelerde planlandığı şekliyle yapılmaktadır’. AK Parti Giresun İl Başkanı Tatlı; ‘İtfaiye binasını hal binasını biz yaptık diyorsunuz, 225 milyon borç bırakıp 10 yılda; 10 – 15 milyon bedeli olan projelerle mi

övünüyorsunuz? Peki diğer borç ve harcamaları hangi proje için nereye kullandınız? Komik olmaya gerek yok, sizin övündüğünüz bu çalışmalar AK Parti belediyesinin yapmış ve yapacak olduğu onlarca projelerin içerisinde devede kulak misali kalmaktadır. Belediyemizin son iki yılda yaptığı 17 projenin bedeli bile 120 milyon TL’dir.

Çöp konusuna gelince; bununla ilgili belediyemiz tarafından yakın bir tarihte açıklama yapılmıştı ama şunu söyleyebilirim; 2009 yılında da chp belediyesi olarak göreve geldiğinizde bu sorunu çözeceğiz demenizin üzerinden 10 yıldan fazla süre geçti.

Karadeniz’in tek çöp dağını siz oluşturdunuz. Şehrin tüm çöplerini bu alana döktünüz, çevreye ve denize verdiğiniz zararı Giresun halkı asla unutmayacaktır. İnşallah AK parti belediyesi olarak tahkimat süresi bittikten sonra çöp alanı, 42 ve. 47 alay parkının ve çiçek kokularının olduğu, çocukların koştuğu, halkımızın vakit geçirebildiği cazibe yeri haline dönüştürülecektir. Hiç bir kimsenin belediyemizle, şehrimizin geleceği ile ilgili her hangi bir endişesi olmasın. Aytekin Şenlikoğlu ve yönetimi bu şehre hizmet etme uğruna, 2028 hedefleri doğrultusunda çalışmalarını emin adımlarla sürdürmektedir” dedi.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık