Reklam
DOLAR: 16.7 TL
EURO: 17.5 TL

EKONOMİNİN LOKOMOTİFİ İNŞAAT SEKTÖRÜ…

11 ay önce
160 kez görüntülendi

EKONOMİNİN LOKOMOTİFİ İNŞAAT SEKTÖRÜ…
Reklam

Aykut Gezmiş: “Giresun’ da ki beton fiyatları diğer illere göre % 30 ila % 60’a varan oranlarda daha pahalıdır” Giresun Sanayicileri Ve İş İnsanları Derneği (GİSİAD) Başkanı İnş. Müh. Aykut Gezmiş, “Ekonominin ve istihdamın lokomotif sektörü olan inşaat sektörü, Giresun’da ki en pahalı beton fiyatları nedeniyle durma noktasına geldi” dedi.

İnşaat sektörünün temel üretim malzemesi olan betonda ki metreküp fiyatları, Giresun’da 400 TL’ yi aşarak Türkiye’deki en yüksek beton fiyatı olduğuna dikkat çeken Başkan Aykut Gezmiş, “Böylece betonda ki yıllık fiyat artış oranı Giresun’da % 111’i buldu. Yıllık enflasyonun % 17 olarak açıklandığı bir dönemde bu artışlara yetkililerin artık müdahale etmesi gerekmektedir. 2020 Temmuz ayında 190 TL olan beton metreküp fiyatı, 2021 Temmuz ayında 400 TL’yi aşarak Giresun’da inşaat sektörünü durma noktasına getirmiştir” ifadelerine yer verdi.

“Giresun’ da ki beton fiyatları diğer illere göre % 30 ila % 60’a varan oranlarda daha pahalıdır” diyen Aykut Gezmiş, “Örneğin beton metreküp fiyatları; Ankara da 270 TL, İzmir’de 300 TL, Adana’da 305 TL, Samsun’da 275 TL’dir. Bu örnekler çoğaltılabilir. İnşaatın ana malzemesi olan beton fiyatlarındaki rekor artışın Giresun’da ki konut fiyatlarını artırması ve vatandaşlarımızın mağdur olması kaçınılmazdır. Yerli ham madde ile üretilen betona yapılan fahiş zamlar tüm diğer tedarik ürünlerinde de artışa neden olmaktadır. Yetkililerin bir an önce çakıl ocaklarının kapatılması kararına ve kentteki fiyat tekelinin oluşmasına müdahale etmesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık