Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

3.5 MİLYON NEREYE HARCANDI…

2 hafta önce
142 kez görüntülendi

3.5 MİLYON NEREYE HARCANDI…
Reklam

Espiye-Soğukpınar Eski Belediye Başkanı Özcan Özdemir,  “Çamur At İzi Kalmasın” Siyaseti Yapmayın” dedi. Soğukpınar Eski Belediye Başkanı Özcan Özdemir, yeni yönetime seslenerek,3.5 milyon lira paranın Soğukpınar’da nerelere harcandığını sordu. Özdemir, Belediye seçimlerinin üzerinden yaklaşık 2 buçuk sene geçti. Bildiğiniz üzere 29 Mart 2009 tarihinde devraldığım Soğukpınar Belediye Başkanlığı görevimi 31 Mart 2019 seçimleri ile devretmiştim.

O tarihten beri de gerek sosyal medyada gerek diğer ortamlarda muhalefet yapmadık desem yeridir. Ama bugün geldiğimiz noktaya bakınca görüyorum ki biz birey söylemedikçe hiçbir şeyden haberimiz yok zannediliyor ve her zaman yaptıkları gibi yalan yanlış bilgilerle, çamur at izi kalsın mantığıyla siyaset yapılıp bir belediye yönetilmeye çalışılıyor.

Her fırsatta her zora geldiklerinde gidin önceki başkana sorun önceki yönetime sorun gibi duyumlar alıyorum. Ve şimdi bende buradan gerekli şahıslara sesleniyorum. Dikkatinizi çekiyorum şahıs değil şahıslara… Çünkü Soğukpınar Belediyesi bir başkan tarafından yönetilmiyor. Ne demek istediğimi Soğukpınar’ı az çok bilen tanıyan kardeşlerim anlayacaktır” dedi.

Özcan Özdemir yaptığı açıklamada, Ben 10 yıllık başkanlık dönemimde hiç bir vatandaşımıza gidin aranızda para toplayın halledin gibi bir cümle hiç kullanmadım. Başkası başkaları tarafından hiç yönetilmedim.

Tüm kararlarımızda ve yaptığımız hizmetlerde ekip arkadaşlarımızın vatandaşımızın fikirlerini alarak hareket ettik. Ama şu an üzülerek görüyorum ki bu politika rafa kalkmış. Yapılan en büyük hizmet sosyal medya belediyeciliği reklam ve şov. Soruyorum sizlere belediyeye ait makam aracı belediyeyle uzaktan yakından alakası olmayan bir kişiye nasıl tahsis edilir?

Dikmen Mahallesinde sondaj ile su çıkartıp şov yapıp su sorunumuz çözüldü sularımız akıyor diyen arkadaşlara sesleniyorum. Şu an fındık sezonu ve Dikmen Mahallesinde sular akmıyor. Halkın oyuyla seçilmiş bir belediye başkanı vatandaşın bir talebi olduğunda onu şu partiye oy verirken düşünecektin diye bir ifadeyi nasıl kullanır. Belediyecilik yöneticilik bu mudur soruyorum sizlere. Yaklaşık 6 yıldır personel tahsis edip beldemizin çöpünü toplayan Espiye Belediyesi ne bir teşekkür etmek yerine belediyeyi yerden yere vurmanın mantığı nedir? İşte zihniyet budur.

Belediyenin her türlü imkanı ile gününüzü gün edip her fırsatta topu eski başkana ve yönetime atmak yerine geçtiğimiz yıl afetten gelen 3.5 milyon lira para nereye harcandı önce vatandaşa bunun hesabını verin. Ama merak etmeyin bu halk sizi nasıl seçtiyse zamanı gelince dersinizde aynen öyle verecektir” şeklinde konuştu. 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık