Reklam
DOLAR: 16.7 TL
EURO: 17.5 TL

5 BİN İSTİHDAM…

8 ay önce
43 kez görüntülendi

5 BİN İSTİHDAM…
Reklam

Bugünkü birim fiyatlarıyla 250 milyon lira devlet yatırımı yapıldı. Giresun 2. Organize Sanayi Bölgesi 5 yılda yaklaşık 2 bin kişiye iş kapısı oldu. Giresun 2. Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Mete Bahadır Yılmaz, hedef istihdam rakamı 5 bin kişi olan Giresun 2. OSB’de şuanda yaklaşık 2 bin kişinin istihdam edildiğini açıkladı. 2016 yılında altyapı ihalesi yapılan Giresun 2. Organize Sanayi Bölgesi’ne bugüne kadar yapılan devlet yatırım miktarının kamulaştırma dahil bugünkü birim fiyatlarıyla 250 milyon lira olduğunu ifade etti.

27 FABRİKADA BİN 950 KİŞİ ÇALIŞIYOR

OSB’de şu anda 15 fabrikanın aktif olarak Giresun ekonomisi ve iş istihdamına önemli katkı sunduğunu belirten Yılmaz, istihdam sayısının bin 950 kişi olduğunu söyledi.

Yılmaz, karma organize sanayi olan Giresun 2. OSB’deki üretim kalemlerinin, savunma sanayi, fındık entegre, tekstil fabrikaları, makine ve yedek parça üretimi ile doğal ahşap ürünlerden katı yakıt üretimi olduğunu kaydetti. İnşaat ve proje yapım aşamasında 27 fabrika bulunduğunu belirten Yılmaz, “her şey Giresun için, her zaman da ilimiz için en iyisini yapmaya devam edeceğiz. Giresun’umuza Hayırlı olsun” dedi.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık