Reklam
DOLAR: 16.7 TL
EURO: 17.5 TL

YEREL MEDYA VAZGEÇİLMEZİMİZ…

8 ay önce
79 kez görüntülendi

YEREL MEDYA VAZGEÇİLMEZİMİZ…
Reklam

Giresun’da Öncü&Ekspres Gazetesi Haber Müdürü ve TRT muhabiri Mustafa Demir tarafından temsil edeilen, Türkiye’de gazetecilik meslek örgütlenmesine küresel bakış açısıyla yeni bir soluk getiren Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) kuruluşunun 2’nci yıldönümünü kutluyor. KGK’nin 2. Kuruluş yıldönümü Ankara’da, günüde İstanbul’da düzenlenecek olan resepsiyonla kutlanacak. 14 Ekim 2019 yılında Cumhurbaşkanlığı onayıyla 3335 sayılı yasaya göre uluslararası birlik statüsüyle kurulan Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Başkan Mehmet Ali Dim, KGK özellikle yerel medyanın her daim destekçisi olduğunu ve olmaya da devam edeceğini bildirdi. Dim, yerel medyanın çağın gerektirdiği şekilde dijital dönüşümüne destek verecek projeler üzerinde çalışmaların devam ettiğini kaydetti.

Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Başkan Mehmet Ali Dim, KGK’nin sadece bir meslek örgütü olmadığı vurgulayarak, “Mesleki ve sektörel işbirliği ve dayanışmadan elde edilen sinerji ile ülkemizin kamu diplomasisi faaliyetlerine medya alanında destek vermek esas misyonumuzdur. KGK kurulduğu günden bu yana misyonunun farkında olarak bu tür faaliyetlere ağırlık vermiş ve vermeye de devam edecektir” dedi.

81 İL VE 45 ÜLKE

KGK’nin 81 il ve 45 ülkede temsil edildiğini belirten Dim şunları kaydetti;

“Kuruluşumuzdan itibaren üye yapılanması, tüm Türkiye ile tüm dünyada nitelikli temsil ve kurumsallaşma amacıyla ilerlerken, misyonumuza uygun olarak mesleki ve sektörel etkinliklere de imza attık. İlk olarak Ankara’nın merkezi Çankaya’da beş katlı ve çok işlevsel genel merkez binasını ve akabinde de dış medya ve yaygın medyanın merkezi olan İstanbul’un en cazibeli semti Cihangir’de KGK ofisini açarak üyelerimizin ve sektörümüzün hizmetine sunduk. Türkçe ve İngilizce olarak hizmete sunduğumuz web sitemizden online üyelik başvurusu imkanı da sunduk. Türkiye’nin İstanbul ve Ankara dışındaki 79 iline ve ABD, Çin, İngiltere, Almanya, Fransa, Japonya ve Kore de dahil olmak üzere 45 ülkeye temsilcilerimizi atadık.

KÜRESEL MEDYA DERGİSİ

KGK Ailesi’nin katkı ve desteğiyle Ocak 2020 tarihinden itibaren her 6 ayda bir yayınlamaya başladığımız münhasıran gazetecilik konulu (Türkçe ve İngilizce) Küresel Medya / Global Media dergimizle sektörümüz ve gazetecilerle yazılı iletişim köprüsü kurduk.

gerçekleştiriliyor.

KÜRESEL MEDYA AKADEMİSİ

Alanya toplantısında alınan karar gereğince kuruluşunu gerçekleştirdiğimiz ve bazı üniversitelerin de paydaşımız olduğu Küresel Medya Akademisi, Ocak ayı itibariyle önce İstanbul ve Ankara’da başlayacak olan programlardan sonra Anadolu ve Trakya’daki genç meslektaşlarımıza da eğitim vermeye başlayacak.

MİNNETTARIZ

Henüz 2’nci yılını dolduran konseyimizin çalışmalarına ve gelecek vizyonuna katkı sağlayan tüm üyelerimiz başta olmak üzere, kuruluşumuzdan bu yana desteklerini esirgemeyen Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na en kalbi şükranlarımızı sunarız.”

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık