Reklam
DOLAR: 16.7 TL
EURO: 17.5 TL

GİRESUNSPOR…

6 ay önce
90 kez görüntülendi

GİRESUNSPOR…
Reklam

Çotanaklar’ın Başkanı Hakan Karaahmet, Independent Türkçe’nin sorularını cevapladı. Karaahmet, yeşil beyazlı kulübün mali yapısından, bu sezonki hedeflerine kadar önemli açıklamalarda bulundu. Süper Lig ekibi GZT Giresunspor Başkanı Hakan Karaahmet, Independent Türkçe’nin sorularını cevapladı.

Karaahmet, yaptığı açıklamada, “Bizim gibi Süper Lig’e 44-45 sene sonra çıkmış takımların o sene ligi anlaması, onu sindirmesi için o ligde kalıcı olması gereken puanları alması gerekiyor. Yani birinci önceliğim o. Geçen sene de şampiyon olurken öyle söylemiştim. Ne zaman ligde kalmayı garanti edecek puanı alırsak ikinci bir hedef revize ederiz. Ama şu anda hedefim bu. Takım arkadaşlarımın çabası, motivasyonu çok yüksek. Giresunspor adından söz ettirecek iyi işler yapacak. Bu sene çok sürpriz maçları çok sürpriz şekilde kazanacak bunun sinyalini veriyor. Mücadeleyi ve çalışmayı bırakmayan bir takım arkadaşlığı var. En önemlisi takım oldular, çok iyiler. Birbiriyle ilişkileri çok iyi. Bu da beni son derece mutlu ediyor. Hocamız başarısıyla artık herhalde tartışılmaz. Bu başarıyı yukarıya taşımak için uğraşan bir teknik direktörümüz ve kadrosu var. O yüzden ben Giresunspor’un bu senenin yine sürpriz takımı olacağını düşünüyorum. Geçen sene de aynı şeyi yaşadım ben. Bu da benim artık hoşuma gidiyor. Giresunspor’da başladığımız dönemlerde belki işte ortalarda kalır, küme düşmeyi yaşayabilir diye geçen sene de yaşadım bunları, bu sene de yaşadık. İnşallah doğru şeyleri yaparız ve yürürüz. Tabii ki çıkmak düşmek bunlar da futbolun gerçekleri. Hani o oldu diye dünyanın sonu değil.” dedi.

“Süper Lig’de kronik bir problem. Teknik direktör eğer üç maç kaybederse sabrı zorluyor, maksimum dört maç olursa gönderiliyor. Gördüğümüz ortalama bu. Bu kronik bir problem gerçekten. Futbolcu grubunun direktörü çalıştırıcısı, organizatörü, işte taktiği, tekniği, motivasyonunu yükleyen kişi. Eğer teknik direktör çalıştırıyorsan, çalışmasında bir problem yoksa, analizlerinde bir problem yoksa, hepimiz bunu görebiliyoruz. Benim bu kararları vermemdeki en önemli etken bu. Onun ne yapmak istediğini biliyorum ama sahadaki arkadaşlarımız tam anlamıyla bunu o dönem yapamadılar. Eksiklikler vardı, tamamlanması gerekiyordu. Takım geç oluşmuştu falan. Burada sorumluluğu bir kişiye atsaydık, bugün Giresunspor emin olun çok kötü durumda olurdu. Belki de futbolda değişmesi gereken veya tekrar irdelenmesi gereken gerçek burada. Bir teknik direktör iyi çalışıyorsa, bütün mesaisini veriyorsa çünkü benim teknik direktörüm evine bile gitmiyor, kulüpte kalıyor. Mesaisinin çoğunu kulüp için harcayan biri. Böyle bir teknik direktörü bulmuşken onun kıymetini bilmek lazım. Türkiye’de çok kıymet bilmiyoruz. Her konuda bilmiyoruz. Yani sadece bu sporda değil.” ifadelerini kullandı.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık