Reklam
DOLAR: 16.7 TL
EURO: 17.5 TL

MİLLETVEKİLİ AYDIN SAVUNMA SANAYİDE ÖNEMLİ HİZMET…

6 ay önce
79 kez görüntülendi

MİLLETVEKİLİ AYDIN SAVUNMA SANAYİDE ÖNEMLİ HİZMET…
Reklam

AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın, ‘Devlet ve millet olarak sıkıntıda olduğumuz her olayı bir fırsat gibi görüp ‘Hemen seçim, erken seçim.’ diyenlere, AK Parti ile girdikleri 15 yarışta ‘Gandi’ olarak başladıkları yolculuğu ‘hindi’ olarak tamamladıklarını hatırlattı. Milletvekilli Aydın, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığının bütçesi üzerine AK Parti Grubu adına Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda bir konuşma yaptı. Aydın, AK Parti hükümetleri döneminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde savunma sanayinde çok önemli yatırımlara imza atıldığını kaydetti.

2002 yılında 62 savunma projesi bulunurken bugün bu sayının 750’ye ulaştığına dikkat çeken Milletvekili Aydın, 2002 yılında 5,5 milyar dolar olan bütçe bugün 75 milyar dolar olmuştur. 2002’de firma sayısı 56 iken, bugün 1500 firma olmuştur. Savunma sanayinde en çok ihracat yapan 13. ülke konumundayız. Son 5 yılda ihracatımız %30 artarken, ithalatımız % 60 azalmıştır. Dünyanın önde gelen zırhlı, kara aracı üreticilerinden biriyiz. SİHA’larda dünyada ilk üçteyiz. Kendi savaş gemisini tasarlayan, üreten on ülkeden biriyiz. İHA’larda edindiğimiz tecrübeyle insansız kara ve deniz araçları üretiyoruz. İnsansız hava araçlarımızın kanatlarının birine adalet bir diğerine merhamet takarak çıktığımız bu yolculuk; dostlarımızın güveni, düşmanlarımızın korkusu olmaya devam edecektir” dedi.

CHP milletvekillerinin, Meclis kürsüsüne sebze ve meyvenin yanı sıra temel gıda ürünleriyle çıkmasını eleştiren Aydın, “Pazardan geçen, bohçasıyla beraber milletin kürsüsüne gelir olmuş. Ne güzel. Biz hep pazardan geliyoruz, hiç sıkıntı etmeyin; sizin gibi, danışmanlarımızı gönderip marketten alışveriş yaptırıp da kürsüye dökmüyoruz. Sizin dilinizle ifade etmek isterim ki yapıyor yapmakta olan, yine geliyor Recep Tayyip Erdoğan.” diye konuştu.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık