Reklam
DOLAR: 16.7 TL
EURO: 17.5 TL

ELEKTRİK ÇARPTI…

4 ay önce
85 kez görüntülendi

ELEKTRİK ÇARPTI…
Reklam

Ülke genelinde olduğu gibi Giresun’da da elektrik faturalarına yapılan zam vatandaşın belini bükmeye devam ediyor. Esnaf, vatandaş, sivil toplum kuruşları ve muhalefet partisi temsilcileri elektrik faturalarına tepki göstermeye devam ediyor. Ev ve işyeri kirası bedellerini geçen elektrik faturaları ile karşı karşıya kalan vatandaş ve esnaf indirim bekliyor. DEVA Partisi Giresun İl Başkanı Özgür Okusal, son günlerde gelen elektir faturalarıyla milleti elektrik çarptığını kaydetti. Cep yakan elektrik faturalarıyla vatandaşların çılgına döndüğünü belirten Okusal, AKP’nin memura, asgari ücretliye verdiği zammı şimdiden geri aldığını ifade etti.

Milletimize adeta “Elektrik çarptı” açıklamasında bulunan Okusal, “Doğalgaz ve elektriğe gelen son zamlar 2002 öncesi döneme dönüşün olduğunu göstermektedir. Enerji fiyatlarına yapılan bu artışlar, gıdaya ve diğer tüm ürünlere yansımaya başladı. Marketlere gidilmiyor. Artık AKP liyakatsiz kadroların elinde oyuncak oldu. Sürekli değişen Maliye Bakanları, Merkez Bankası Başkanları, en son Adalet Bakanı. AKP’nin bir girdaba girdiğini göstermektedir” dedi.

DEVA Partisi Giresun İl Başkanı Özgür Okusal, “Cumhurbaşkanının Devletin tüm imkanlarını kullanarak birkaç uçak, 7 helikopter, sayısız resmi araçla yaptığı israf şovuna Giresunlu hemşerilerimiz pek ilgi göstermedi. Aklında sadece muhalefete yüklenmek olan Cumhurbaşkanı, ilimizden pek mutlu ayrılmadı” ifadelerini kullandı.

“DERELİ’DE AFETZEDELERE HİBE ALDATMACASI”

Okusal açıklamasının devamında afet konutlarıyla ilgili hibe aldatmacısı yapıldığını savunarak şunları kaydetti;

“Dereli’de meydana gelen afet sonucu hak sahiplerine yapılan konut ve işyerlerini tüm medya ve sosyal medya üzerinde hibe olarak gösteren AKP, Vatandaşımızın ödemede indirim istemesi üzerine, hiçbir açıklama yapmadan, olayı müzik vererek kapatmaya çalışması, nasıl bir algı yönetimi yaptığını göstermektedir. Hibe değil borçla konut ve işyeri. AKP her alanda olduğu gibi algı ve korku yönetimini devam ettirmektedir.”

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık