Reklam
DOLAR: 16.7 TL
EURO: 17.5 TL

DERELİ AYAKLANDI…

4 ay önce
113 kez görüntülendi

DERELİ AYAKLANDI…
Reklam

Giresun’un Dereli ilçesinde İyi Parti Giresun İl ve İlçe Teşkilatlarının katılımı ile son gelen zamlar bir basın açıklaması yapılarak ve faturalar yakılarak protesto edildi.Çok sayıda İyi Partilinin yanında Gelecek Partisi Giresun İl Başkanı Özgür Okusal ve yönetimi protestoya katıldılar.

Basın bildirisini İyi Parti Dereli İlçe Başkanı İsmail Bektaşoğlu okudu. Bektaşoğlu; “Hak aramanın anayasal bir hak olduğunu belirterek bu milletin, esnafın, köylünün ve sanayicinin elektrik ve akaryakıt faturalarındaki yükselişine dur demek bizim boynumuzun borcudur.

Dolar yükselirken akaryakıt fiyatları yükseliyor bunu anlıyoruz, ancak dolar düşerken de akaryakıt fiyatı düşmek yerine yükseliyorsa bunu anlayamıyoruz. Ne anlamamız gerektiğini anlatırsanız sevinirim! Cumhurbaşkanı marketleri hainlikle suçluyorsa, peki sizin yaptığınız bu zamları yapanlarda hain mi sormak istiyorum? Bizler; korku imparatorluğunda hak aramaktan korkan bir milletin sesiyiz. Bizler; elektrik zamlarından dolayı 2 kira ödemeye mahkûm olan esnafın sesiyiz. Bizler; şuan 1000 hanede doğalgaz borçlarını ödeyemedikleri için ısınamayan Giresunlu hemşerilerimizin sesiyiz. Bizler; bütün bu zamanlardan dolayı yüksek sesle haykırmaya çalışan çoğunluğun sesiyiz. Bizler; bu milletin sesi olmaya devam edeceğiz. Mazlumların bedduası sizi hak ettiğiniz yere gönderecektir” dedi. İyi Parti İl Başkanı Abdulkadir Eroğlu, “Elektriği devletten 32 kuruşa alıp vatandaşa 2,06 TL ye satıyorlar yüzde 300 kar ediyorlar. Elektrikte 4 çeşit vergi var vergilerin 3 ü kaldırılsın, KDV de yüzde 1’e indirilsin dedi. Dereli’de 50 sene önceki devlet elektriği bedava veriyordu. Şimdi Suriyelilere bedava veriyorlar. Akaryakıta ise bir senede 84 kere zam yapıldı bu akşam yine yapılacak. Kurumlar vergisinden 2 puan indirim yaptılar halbuki sosyal adalet için KDV’den 5 puan indirim yapılması lazım” ifadelerine yer verdi.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık