Reklam
DOLAR: 16.7 TL
EURO: 17.5 TL

DERELİ ŞEBİNKARAHİSAR YOLU VURGUSU…

4 ay önce
38 kez görüntülendi

DERELİ ŞEBİNKARAHİSAR YOLU VURGUSU…
Reklam

İyi Parti İl Başkanı Abdulkadir Eroğlu, “Hükümetin temel gıda da yaptığı KDV indirimini olumlu bulduğunu ancak bunun karşılığında bütçe de gerçekleşmeyen 50 milyar dolarlık geliri nereden karşılayacağını belirtmemiştir” dedi. Yazılı bir açıklamada bulunan İş Başkanı Abdulkadir Eroğlu, “Bunuda para basarak karşılıksız tasarruf etmeden gerçekleştirirse yeniden enflasyon olarak bize dönecektir bu 50 milyar $’ı mutlak surette hükümetin bütçesinden tasarruf etmesi gerekmektedir” ifadelerine yer verdi.

Basın açıklamasında elektriğe niye fahiş zam yapıldığını açıklayacağını belirten il başkanı bütün vatandaşları basın açıklamasına davet ettiklerini belirtti. Basın açıklamasına bütün siyasi partilerin yanı sıra sivil toplum örgütlerinde Çağıran Eroğlu, fahiş zam yapılan elektrik ve bir yılda 84 kere zam yapılan akaryakıtta ÖTV ve KDV İndirimi istediklerini ve zamların makul seviyeye çekilmesini istediklerini söyledi.

Dereli – Şebinkarahisar yolunun da yıllardır kangren yaraya dönüştüğünü savunan Eroğlu, “Bu konuyu da sürekli Giresun gündeminde tutmaya devam  edeceğiz. Eğribel Tüneli için emeği geçenlerden Allah razı olsun diyoruz ama Ovit 15,5 km uzunluğunda çift tüplü tünel yapıldığını ayrıca ovite çıkana kadar 5-6 tane çift tüplü tünel olduğunu Mesudiye yolunda ise 15-20 tane tünel yapılmıştır. Bir an evvel diğer tüp de açılması gerektiğini Şebinkarahisar‘ın 83 km ile E23 Erzincan karayoluna bağlandığını ve E23 Erzincan karayoluna 23 km mesafede akıncılara bağlayan yolun da yapılması gerekmektedir. Bu yol Şebinkarahisar’ın değil Giresun’un yoludur açıldığında Giresun limanı Karadeniz’in en işlek limanı olacaktır” şeklinde konuştu.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık