Reklam
DOLAR: 16.7 TL
EURO: 17.5 TL

14 FİRMA 50 ÜLKEYE İHRAÇ…

4 ay önce
91 kez görüntülendi

14 FİRMA 50 ÜLKEYE İHRAÇ…
Reklam

Giresun’da üretim ve istihdamın lokomotifi haline gelen 2. Organize Sanayi Bölgesi’nden 50’nin üzerinde ülkeye ihracat geçekleştiriliyor.  14 firma tarafından gerçekleştirilen ihracat kalemleri arasında, makine sanayi, tekstil, fındık ve silah sanayi başı çekiyor.

Giresun 2. Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Mete Bahadır Yılmaz, Giresun’dan 50’nin üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşadıklarını ifade etti. Yılmaz, Giresun 2. OSB’de faaliyet gösteren 14 firmanın gıdadan, sanayiye, yakıttan silah sanayine ürettikleri ürün ve parçaları 50’nin üzerinde ülkeye ihraç ederek, il ve Bulancak ilçe ekonomisine önemli katkı sunduğunu kaydetti.

14 FİRMA İHRACAT GERÇEKLEŞTİRİYOR

İstihdam edilen kişi sayısı 2 bini aşan Giresun 2. OSB de tekstil başta olmak üzere ağır sanayiden silah sanayine birçok sektörde üretilen ürünlerin ihraç edildiğinin altını çizen Bahadır Yılmaz, “14 firma tarafından üretimi gerçekleştirilen, tekstil ürünleri, fındık ve mamulleri, katı yakıt pelit, makine ve parçaları, silah ve ekipmanları ile farklı ürün kalemleri AB ve diğer ülkelere ihraç edilmekte. Giresun’da üretilen bu ürünler 50’nin üzerinde ülkede Türk sanayici ve iş insanının markasıyla tüketiciyle buluşturulmakta. Buda Giresun adına gurur vericidir. Giresun 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren ve faaliyet aşamasında olan yatırımcı firmalarımız ilimiz istihdamına ve ekonomisine katkısını artırarak sürdürmeye devam edecektir. Giresun’da üretilen ürünleri 50’nin üzerinde ülkeye ihracatını gerçekleştiren firmalarımızı kutluyoruz” dedi.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık