Reklam
DOLAR: 16.7 TL
EURO: 17.5 TL

GİRESUNSPOR EN YALNIZ DÖNEMİNİ YAŞIYOR ..

4 ay önce
62 kez görüntülendi

GİRESUNSPOR EN YALNIZ DÖNEMİNİ YAŞIYOR ..
Reklam

44 yıl sonra herkesin desteğiyle Yeşil Beyazı takımın şampiyon olduğunu ifade eden GZT Giresunspor’un Kulüp Başkanı Hakan Karaahmet, gelinen süreçte mali anlamda sıkıntılı ve desteksiz bir döneme girdiklerini belirtti. *Karaahmet’in açıklamalarının önemli satır başları, “Biz geldiğimizde Giresun’a futbolcu gelmiyordu. Başkana, yönetime ve bu yapıya iftira atmayacaksınız. Bilmediğiniz yalan bilgiyi yazmayacaksınız. Biz herkesle şampiyon olduk. 3-5 sene sonra keşke o gün Giresunspor’a destek olsaydık demeyelim. Her model üzerinde durdum ama sonuç alamadım. Yeminli mali müşavir denetimine tabiyiz. Benim dönemimde her şey, Yüzde 90’ı 95’i banka üzerinden gitti. Gelin birlik ve beraberlik içerisinde olalım. Bu zamana kadar 70 Milyon TL’ye yakın borç ödedik. Bitcoin’den gelen parayı soruyorlar, 30 Milyon TL reklam anlaşması yaptık. Her şey belgeli kayıtlı.” cümleleriyle oluştu.

**Karaahmet, her açıklamasında olduğu gibi bu basın toplantısında da kulübün şeffaflıkla yönetildiğini ve tüm hesapların kamuoyuna açık olduğunu vurguladı.

Süper Lig ekibi GZT Giresunspor’un Kulüp Başkanı Hakan Karaahmet, haftalar sonra sessizliğini bozarak kulübün yapısıyla ve geleceğiyle alakalı çok önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Karaahmet, Çotanak Spor Kompleksi’nde düzenlenen basın toplantısında, yeşil beyazlı renklere gönül veren herkesin ‘Giresunspor’u nasıl ligde tutabiliriz?’ sorusunun cevabına destek olması gerektiğini söyledi.

GİRESUNSPOR YÖNETİCİSİNE, BAŞKANINI VE BU YAPIYA ÇAMUR ATAMAZSIN

Giresunspor’un tüm mali hesaplarının tüm kamuoyuna açık olduğunu altını çizen Karaahmet, “Giresunspor karşısında olan insanlar her zaman vardı. Yine var. Ben de basın içerisinden geldim. Biliyorum. Çıkarlar bazen büyük yapılara zarar vermek isterler. Biz niye Giresunspor için tartışma içerisindeyiz. Bir gerçek var Giresunspor’u nasıl bu ligde tutabiliriz. Biz anlatmadıkça herkes iftira ediyor. Biz burada yaşıyoruz. Giresun’da insanlar yaşamaktan korkmuş ve kaçmışlar, yatırımlarını başka şehirlere yapmışlar. Giresunspor yöneticisine, başkanını ve bu yapıya çamur atamazsın. Herkes haddini bilecek. Durmasını bilecek. Çıkıp sağda solda konuşmayacak. Ben de bileceğim, karşımdaki de bilecek. Bir insan hakkında bir şey söylerken abdest alacaksın. Giresunspor en önemli varlık. Ben olsam da olmasam da en önemli varlık Giresunspor. Kimse Giresunspor’u malzeme etmemeli. Giresunspor çok kıymetli, çok değerli. Ben bunu hep anlatacağım ama karşımızdakinin anlaması önemli.” dedi.

BİRLİK VE BERABERLİKLE HER ZAMAN GİRESUNSPOR’UN YÖNETİLMESİNİ İSTEDİM

Karaahmet, 70 Milyon TL borçla kulübü devraldıklarını belirterek, kulübe kalma hedefi olan bir sezonda şampiyonluk yaşadıklarının altını çizerek, “Yeminli mali müşavirle denetlettiğimiz kulübümüzün 70 milyon TL borcu vardı. Giresun’a futbolcu gelmiyordu. Giresunspor’a futbolcu transfer etmekte zorlanıyorduk. Zorla ikna ile önden farklı şeyler yaparak Giresunspor’a takım kurduk. O gün herkes ligde kalsak iyiydi diyorlardı. O günde saldırılar oldu. O takım şampiyon oldu. Birbirine sarıldı kenetlendi. Biz geçen sene geldik ve ilk senemizde şampiyon olduk. Kolay olmadı. Şampiyon olduk demek kolay ama başarmak zordu. İnsanlar evde kapıya çıkmadığı dönemde biz bunu başardık. Bu şampiyonluğu kendimize değil, herkese mal ettim. Herkesle şampiyon olduk. Her zaman bunu söyledim. Farklı şeyler söyleyebilirdim ama söyledim. Benim tarzım değil. Birlik ve beraberlikle her zaman Giresunspor’un yönetilmesini istedim. Takım şampiyon oldu güzel. Ben şampiyon olduktan sonra bırakmayı düşündüm. Bir şey başarıyoruz hep beraber, madem bu birlik ve beraberlik var. Süreci devam ettirelim diye devam ettik. Ekonomisi Süper Ligde en düşük takım Giresunspor. Gerçek bu. İmkanlar ve destekler bu kadar.” diye konuştu.

TEK TEK RAKAMLARLA AÇIKLADI

Görev süresi boyunca üç kez transfer yasağını kaldırdıklarını kaydeden Karaahmet, “Çok büyük bütçelerle yönetilen lig. Bu sene geldik. Önümüzde yine tahta derdi vardı. 49 milyon TL kredi almışız, 33 milyon 700 bin TL’sini kapanmış o kredinin de şuana kadar. Mevcutta 26 Milyon TL falan kredi borcu var Giresunspor’un. Ben geldiğimden beri tahta açıyorum. İlk geldik Cumhurbaşkanımız desteğiyle ricasıyla tahta açılmasına yardımcı oldu. Devre arasında yine borç var. Açmayalım takımımıza harcayalım dedik. Sezon bitti, 24 milyon TL tahta borç çıktı. 10 milyon TL’de eski başkanın temliği vardı. Çektiğimiz krediden para kalmadı. Geleceği bankaya temlik ettik ve o para gitti. Geçen bir haber çıktı, muhasebe servisini aradım 70 milyon TL para mı aldık arkadaşlar diye. Yok dediler. TRT mi yapmış, Anadolu mu yapmış bilmiyorum. Biz onuruyla yaşayan insanlarız. Bunun altında gerçekleri arayanlar oldu haberden sonra. Bizim aldığımız para 47 milyon TL. Bu paranın 4,5 milyon TL’si cezalara ve alt yapıya, geri kalanı krediye gitti. Nerede paranın üstü, biri bulsun. 30 milyon para nerdeyse bulsun getirsinler. İftira atmayacaksınız. Bilmediğiniz yalan bilgiyi yazmayacaksınız. Bu güne kadar bu takıma 2 milyon 100 bin euro para ödedik. 8 milyon 500 bin TL ise Türklere ödedik. Alt yapı, deplasman, kamp paraları hariç. 11 Milyon TL’de ödenen prim var. Federasyondan gelen yok. Temlik edilmiş. Bu paralar bizim gittiğimiz, destek istediğimiz bize vermeye çalışan paralarla buraya kadar geldik. Bu zamana kadar 60 milyon TL’ye kadar para ödenmiş. Bu paranın 230 bin TL bir kısmı belediyenin bağışından geldi. Belediyenin imkanları bu kadar. Ama ne verdiğini söyleyeceğim ki herkes bilecek. Ben bunu söylemediğim zaman şundan şu kadar geldi. Ben eleştirmek için söylemiyorum. Özel idare valilik kaç para geldi. Sıfır. Bir kuruş yok. “ ifadelerini kullandı.

HER GELİRİN FATURASI VAR

Bitcoin konusuna da değinen Karaahmet, “En büyük anlaşmamız Bitcoin anlaşması oldu. Adını veriyorsun, onlar isim hakkı ödüyorlar. Geçen seneden itibaren parça parça ödedikleri para 30 milyon TL bir para. Cion parası gelmedi nerde diyenler var. Coin parası diye para yok. Art niyetlisiniz. Reklam ve isim hakkı paraları var. Faturaları var. Hiç gocunmuyorum.” Şeklinde konuştu.

YIKMAK ÇOK KOLAY AMA YAPMAK ÇOK ZOR

“İçinde Giresunspor sevgisi ve aşkı olan herkes bu takıma destek olması gerekiyor.” Diyen Başkan Karaahmet, açıklamalarını şöyle sürdürdü; “Hiç duydunuz mu bir yerden bir iş istedi de alamadı da vermediler de diye. Ben iş yapmıyorum, resmi kurumlarla iş yapmıyorum. Giresunspor’un şuan ki durumu iyi değil. Bir takım problemler var. Aşmamız lazım. Aşamazsak işimiz zor. Bu takıma herkesin destek olması lazım. İş dünyası destek olması lazım, siyasetin destek olması lazım. Tarihinin en büyük yalnızlığını yaşıyor Giresunspor. İstediğimiz tek şey Süper Ligi görmekti. Giresunspor’un çotanağını Süper Lig’de görelim diyorduk. 44 yıldır olmamış denemişler, herkes denemiş. Şimdi oldu. Yıkmak çok kolay ama yapmak çok zor. Ben teşekkür ederim, gücüm buydu buyurun derim. Ondan sonrası sadece dışarıdan seyrederim. Bazen kıymet kaybedince biliniyor. Bugün Giresunspor için önemli bir gün. Gelin birlik ve beraberlik içerisinde olalım. Gelin bu takımı süper ligde tutalım. İstiyorsanız kongre var, aday varsa ben aday değilim. Kendi kendimize Giresunspor’u aşağılara çekmeyelim. Giresunspor’u yok etmeyelim. Çok zor olacak. Çok üzüleceğiz, çok canımız yanacak.

BU TAKIMI BİLİNMEZLİĞE, KARANLIK BİR ÇUKURA GİTMEMESİ İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ.

Giresunspor’un gelinen süreçte yalnız bırakıldığını ifade eden Başkan Karaahmet, “Başkan olarak buradaki saygınlığımı bozmamaya çalışıyorum. Ben yapacağımı yaptım. 3-5 sene sonra keşke o gün Giresunspor’a destek olsaydık demeyelim. Ben mücadelem bu. Giresunspor herkesin. Benim değil, Giresunlu olan herkesin. Bugüne kadar zaten herkese anlattım, herkse söyledim. Her model üzerinde durdum ama sonuç alamadım. Şunu unutmayın. Bu takımın başına bir şey geldiğinde benim kadar herkes üzülecek ama ben daha fazla üzüleceğim. Giresunspor yalnız bırakılmış durumda. Bu takımı bilinmezliğe, karanlık bir çukura gitmemesi için mücadele ediyoruz. Giresunspor tarihinin en iyi şekilde yönetiliyor. Yeminli mali müşavir denetimine tabiyiz. Benim dönemimde her şey, Yüzde 90’ı 95’i banka üzerinden gitti.” dedi.

SADECE 900 BİLET SATILDI

Göztepe maçı için sadece 900 bilet satıldığının altını çizen Karaahmet, “Önümüzde Göztepe maçı var. Lütfen Göztepe maçını gereğinden fazla önemsemeyin. O hale getirmeyin. Bakıyorum, 750 polis olacakmış. Niye böyle bir havaya girdik. Giresunspor seyircisinden kimseye zarar gelmez. Gereğinden fazla germenin bir anlamı yok. Bugün satılan bilete baktım. 900. Bin tane güvenlik görevlisine oynanmaz. Giresunspor’un bir maçında bir şey mi oldu. Bizim seyircimiz saygısı ve sevgisi bellidir. Biz kendi kendimize bağırırız. Eleştiririz.”

İSMAİL GÜNEY KONUSU

Bir gazetecinin, eski kaleci antrenörü İsmail Güney’in ‘paramı alamadım’ paylaşımı sorusuna üzerine Karaahmet, “Bizimle 75 bin TL maaşa anlaşmış. Yüzde 80’ini alamamış doğru ama aldığı prim 345 bin TL. Benimle 75 bin TL’ye anlaşan Giresunlu bir hoca, temizlikçi yapsan da ben çalışırım diyen bir hoca. Bir sene çalıştı. Sadece İsmail hoca değil almayan. Onlar da önümüzdeki günlerde sıkıntılar atlatıldığında ödenir. Federasyona vermiştir, doğal hakkı. Giresunlu Giresunspor’u federasyona veriyorsa bilmiyorum.” İfadeleriyle yanıt verdi.

Karaahmet son olarak Giresunspor’a destek gecesi yapılacağını, herkesin destek biletlerine sahip çıkmasını sözlerine ekledi.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık