Reklam
DOLAR: 16.7 TL
EURO: 17.5 TL

BAYRAKTAR YATIRIM MALİYETİMİZ 30 MİLYON…

2 ay önce
63 kez görüntülendi

BAYRAKTAR YATIRIM MALİYETİMİZ 30 MİLYON…
Reklam

FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, devlet adına fındık müdahil alımına hazır olduklarını belirerek, “müdahil alım görevi FİSKOBİRLİK’e verilmelidir” dedi. Bayraktar, EFİT sosyal tesislerinde basın mensuplarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi. İftar yemeğine başta Giresun temsilcisi Murat Kumaş olmak üzere yönetim kurulu üyeleri, Genel Müdür Turgay Çakmak ve bazı yöneticiler katıldı. Başkan Bayraktar, devlet adına fındık müdahil alım görevinin FİSKOBİRLİK’e verilmesi için kamuoyu oluşturulmasını istedi.  FİSKOBİRLİK’in TMO’nun fındıkta yaptığı müdahale alımlarını gerçekleştirmeye daha fazla hazır olduğunu belirten Bayraktar, “Niye hazır? Verirlerse yaparız, diğer işlerimiz devam ediyor, biz yine hazırız, üretiyoruz ve satıyoruz. Bu anlamda FİSKOBİRLİK imkanları ölçüsünde sosyal sorumluluk yapan, aynı zamanda da doğal olarak ticareti döndürmesi gerektiği için de ticaret yapmayı öğrenen, bunu yapan bir kurum pozisyonunda” dedi.

FKB Başkanı Bayraktar, eskisinden daha iyi durumda olduklarının vurgulayarak,

“Neden? Çünkü artık ‘biziz’, FİSKOBİRLİK son 10 yıldaki mücadelesiyle artık kimseye bağlı değil. Yani FİSKOBİRLİK ‘A’ partisine, ‘B’ partisine, şuna, buna bağlı değil. Tabii ki hükumetler destek verirse, kamuoyu destek verirse daha büyük işler yapar ama olmasa da FİSKOBİRLİK var, olmaya da devam edecek. Son bir yılda yaptığımız yatırımın maliyeti 30 milyon lira, az gelebilir 30 milyon lira ama dünkü bir lira maaş ödeyemeyen FİSKOBİRLİK için iyidir. İhracatımız 100 milyon lira, denilebilir ki az, ama bir liralık satışı olmayan FİSKOBİRLİK için 100 milyon lira önemlidir” diye konuştu.

Birliğin fındık alımlarıyla ilgili rakamlarının kamuoyunda tartışıldığına dikkati çeken Bayraktar şöyle konuştu;

“Bir kilogram fındık alamıyorduk ama bin aldık, iki bin aldık, üç bin aldık ama aldık” dedi.  Bayraktar, kamuoyunda FİSKOBİRLİK’in faiz ödediği yönündeki tartışmalara ilişkin, “Doğru, biz faiz ödüyoruz ama bizim faizimiz borç faizi değil. Bizim faizimiz piyasaya sürdüğümüz, perakendeye verdiğimiz ürünün dönüşünü, geçecek zamanı karşılamak için kullandığımız kredinin faizi. Biz zor yolu seçtik, dedik ki ‘üreteceğiz’, üretiyoruz yani.”

Bayraktar, son bir yılda yaptıkları yatırımın maliyetinin 30 milyon lira olduğunu sözlerine ekledi.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık