Reklam
DOLAR: 16.7 TL
EURO: 17.5 TL

CHP GİRESUN İL BAŞKANI UZUNALİOĞLU KAFTANCIOĞLUNUN YANINDAYIZ…

1 ay önce
85 kez görüntülendi

CHP GİRESUN İL BAŞKANI UZUNALİOĞLU KAFTANCIOĞLUNUN YANINDAYIZ…
Reklam

CHP Giresun İl Başkanı Gültekin Uzunalioğlu, “CHP İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu’na verilen ceza, muhaliflere gözdağı vermek için hukukun değil, siyasetin kararıdır.  Yargının sopa olarak kullanıldığı yerde adalet olmaz. Başkanımız Canan Kaftancıoğlu’nun yanındayız. Yılmayacağız, korkmayız ve susmayız. Sonuna kadar mücadele edeceğiz” dedi. Uzunalioğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’ya verilen cezanın onanmasına tepki gösterdi.

“Başta İstanbul olmak üzere birçok büyükşehirde yerel seçimlerde zaferle çıkan ve oy oranlarında ciddi bir yükseliş yaşayan partimize, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na, belediye başkanlarımıza, il başkanlarımıza yönelik çeşitli saldırıları, algı ve yıpratma politikalarına karşı örgüt olarak kararlı ve başarılı bir duruş sergiliyoruz ve sergilemeye de devam edeceğiz” diyen Uzunailoğlu, açıklamasında şunları kaydetti:

“Ancak İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu’nun yıllar önce yaptığı birkaç paylaşım gerekçe gösterilerek cezalandırılması ve siyasi yasak getirilmesini oldukça yanlış ve tehlikeli buluyoruz. Keza yargı, asla siyasetin aracı haline getirilmemelidir.

İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu’nun da dediği gibi biz iktidardaki kötülüğü gönderinceye kadar; bu ülkede sadece Canan Kaftancıoğlu için değil, 84 milyon için hukuku ve hukukun üstünlüğünü sağlayıncaya kadar her şekilde çalışmaya ve mücadeleye devam edeceğiz.Ülkemizdeki hukuksuzluklara karşı mücadele edeceğiz, gerçek hukuk devletindeki hak, hukuk ve adaleti yeniden tesis edeceğiz ve karanlıkları aydınlıklara çevireceğiz.”

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık