Reklam
DOLAR: 16.7 TL
EURO: 17.5 TL

İPTALLER NEDEN…?

1 ay önce
65 kez görüntülendi

İPTALLER NEDEN…?
Reklam

Giresun Barosu Kadın Hakları Danışma ve Uygulama Komisyonu, “yersiz ve çağ dışı müdahaleleri kabul etmemiz mümkün değildir” ifadelerine yer verdi.

Açıklamada şu görüşlere yer verildi; “Son günlerde üniversite festivalleri ve belediye halk konserleri kapsamında sahne alması planlanan kadın sanatçılarımızın konserlerinin iptaline ilişkin haberler ülke gündeminde yer almaktadır.

En son Isparta Gül Festivali kapsamında konser verecek olan Melek Mosso isimli sanatçımızın konseri de ne yazık ki kabulü mümkün olmayan gerekçeler ve ‘ahlaki’ atıflarla iptal edilmiştir.

Bu iptallerin açıkça kadınların ve kadın haklarının hedef alınması anlamına geldiğini üzülerek görmekteyiz. Bu sistematik ve organize iptaller gerek kadınların fikir ve düşünce özgürlüğüne, gerek toplum içinde var olma, sanatını icra etme haklarına ağır bir müdahale girişimi olup kadının karakterine, bedenine ve ‘ahlaki’ değerlerine saldırıyı normalleştirme çabasıdır.

Üstelik sadece kadınların değil toplumun geri kalan tüm bireylerinin de ilgi duydukları, beğeniyle takip ettikleri sanatçılardan, diledikleri türde müziği dinlemek en temel haklarıdır. Bu temel haklara getirilmek istenilen yersiz ve çağ dışı müdahaleleri kabul etmediğimizi, bu hak ihlallerinin daima karşısında duracağımızı ve her bir kadının fikren, bedenen ve hukuken özgür ve eşit bir ortamda güven içerisinde yaşamasını sağlamak için mücadelemizi sürdüreceğimizi tüm kamuoyuyla paylaşırız.”

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık