Reklam
DOLAR: 18.0 TL
EURO: 18.3 TL

FINDIK 74 TL OLMALI…

3 hafta önce
38 kez görüntülendi

FINDIK 74 TL OLMALI…
Reklam

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, fındık taban fiyatına 74 lira istedi. İYİ Parti lideri Akşener dün Giresun merkez, Yağlıdere, Espiye ve Bulancak ilçelerini ziyaret etti.Esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Akşener, Giresun’a fındık fiyatı için geldiğini ifade etti. Esnafların derdini dinleyen Akşener, Giresun Atatürk Meydanında halka seslendi.

Fındığın Giresun ve diğer Karadeniz şehirlerindeki milyonlarca insanın karnını doyuran bir ürün olduğunu ifade eden Akşener, bölgedeki insanların fındıktan elde ettiği gelir ile çocuğunu evlendirdiği, hayalini gerçekleştirdiğini kaydetti.

Akşener, “Sizlerle konuşuldu, üreticilerimizle konuşuldu ve bir fiyat ortaya çıktı, bu fiyat 3,5 ile 4 dolar arasında asgari bir fiyat. Bizim Kalkınma Başkanlığımız ve Ekonomi Başkanlığımız da oturdu bu bilginin ışığında, bu sizden gelen bilgi. Yani bu açıklanan para sizin talebiniz, onu duyurduk. Kalkınma Başkanlığımız ve Ekonomi Başkanlığımız çalıştı, onların dediği de şu; 74 lira olmak zorundadır. Bunu biz nasıl hesapladık, Türk Lirası olarak nasıl hesapladık? Son 5 yılın girdi maliyetlerine baktık, son 5 yılın üretim maliyetlerine baktık, yapılanlara baktık, edilenlere baktık, sonuç olarak Türkiye’nin geldiği ekonomik noktaya baktık ve sonuçta 74 lirayla ancak bu işin götürülebileceğini hesapladık, bunu ilan ediyorum ve bunun peşinde olacağız” dedi.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık