Reklam
DOLAR: 18.0 TL
EURO: 18.3 TL

BU BİR İHANETTİR…

2 hafta önce
39 kez görüntülendi

BU BİR İHANETTİR…
Reklam

Devlet Su İşleri Genel Müdür Vekili Kaya Yıldız’ın görevden alınmasının ardından Giresunlu bir bürokratın daha görevinden alınacak olmasına Giresunlular tepki gösterdi. Orman Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkaya’nın görevden alınacak olmasına sert bir dille tepki gösteren Giresun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Ali Kara, “Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi öyle düşünüyoruz ki, yandaşlarına yer hazırlamak için Giresunluların kıyımına gidiyor” dedi.

“GİRESUN 20 YILIDIR AK PARTİ’YE YÜZDE 65’İN ÜZERİNDE OY VERDİ”

GESOB Başkanı Kara, bürokratı olmayan illerin yetim çocuk misali sahipsiz olduğunu ifade etti. Kara, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a açık bir mektup yazdı. Giresunlunun 20 yıldır AK Parti’ye yüzde 65’in üzerinde oy verdiğinin altını çizen Kara, Bürokratı olmayan il yetim çocuk misali sahipsizdir. Son bakan değişikliği ile birlikte tarım ve orman bakanlığında Giresunlu bürokrat kıyımı başlamış, dürüstlüğü ve çalışkanlığı ile bilinen DSİ Genel Müdür Vekili Kaya Yıldız önce görevinden alınmış akabinde de genel müdür yardımcılığı görevinden de tasviye edilmek üzeridir. Şuanda Orman Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkaya kararnamesi hazırlanarak görevden alınmak üzeredir. Bundan önceki görevden de alınan bürokratlar da dahil Giresunlular olarak artık bu haksızlıklara dur demek istiyoruz” açıklamasında bulundu.

GESOB Başkanı Kara açıklamasının devamında şunları kaydetti;

“Orman Bakanı Vahit Kirişçi öyle düşünüyoruz ki, yandaşlarına yer hazırlamak için Giresunluların kıyımına gidiyor. Sayın cumhurbaşkanım bürokratlar üzerinde gerekli, araştırmalar yaparak dürüst ve çalışkan bürokratlara sahip çıkınız. Bakanların başarılı dürüst ve çalışkan bürokratlar üzerinde yapmış olduğu bu keyfi tasarrufların Giresunlular üzerinde çok olumsuz etki yarattığını üzülerek belirtmek isteriz. Bugüne kadar her zaman ve her koşulda cumhur ittifakına destek olan bir Giresunlu olarak bu samimi ve içten uyarı ve sıkıntılarımızın dikkate alınmasını en kalbi duygularımızla temenni ediyoruz.”

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık