Giresun Haber Postası

SENDİKALAR REST ÇEKTİ…

SENDİKALAR REST ÇEKTİ…
03 Kasım 2022 - 16:51

Eğitim çalışanlarını hiçe sayan tekliflerini şiddetle kınıyoruz” Eğitim Bir-Sen, Türk Eğitim-Sen, Hürriyetçi Eğitim-Sen, Eğitim İş, Eğitim-Sen ve Teç-Sen’den bankalara rest. Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirilen maaş promosyon ihalesine katılan eğitim iş kolu şube başkan ve temsilcileri, 3 yıllık planlanan ihaleye İş Bankası 10 bin TL, Akbank 9 bin TL, Ziraat Bankası 10 bin TL, Yapı Kredi Bankası 10 bin 800 TL, Halkbank 8 bin TL, Vakıfbank ve Garanti Bankası 0 TL teklif vermesi üzerine ve ikinci aşamada tüm bankaların ihaleden çekilmesi üzerine masadan çekildi. Eğitim Bir-Sen, Türk Eğitim-Sen, Hürriyetçi Eğitim-Sen, Eğitim İş, Eğitim-Sen ve Teç-Sen imzalı yapılan ortak açıklamada, emeklilerin kişisel başvuru ile 7 bin – 8 bin TL civarında promosyon alabildiği bir ortamda bankaların eğitim çalışanlarını hiçe sayan tekliflerini şiddetle kınadıklarını belirtildi.

Eğitim Bir-Sen, Türk Eğitim-Sen, Hürriyetçi Eğitim-Sen, Eğitim İş, Eğitim-Sen ve Teç-Sen’in ortak basın açıklaması şöyle;

“Aylardır maaş, kredi kartı ve diğer tüm finansal işlemlerimizi yürüttüğümüz İş Bankası başta olmak üzere ihaleye davet ettiğimiz bankaların bu danışıklı tutumunu eğitimi camiası olarak not ettiğimizin bilinmesini istiyoruz. Bizler, eğitim iş kolunda çalışanları temsil eden tüm sendikalar olarak bugünden itibaren İş Bankasında olan mevduatlarımızı, yatırım hesaplarımızı, altın hesaplarımızı teklifleriyle bizleri aşağılayan bankalar dışında bir bankaya taşıyoruz. Kredi kartlarımızı, artı para hesaplarımızı, otomatik ödemelerimizi ve diğer tüm banka ürünlerimizi iptal ediyoruz. İptal aşamasında sebep olarak promosyon ihalesinde bankaların tutumundan ötürü olduğunu belirtiyoruz. Giresun’da hizmet vererek bizlerin kaynakları ile kazanç sağlayan bu bankalara ve yönetimlere eğitim çalışanlarını hiçe saymanın ve kulu oldukları akçeler ile aşağılamaya çalışmanın bedelinin düşündüklerinden daha ağır olduğunu göstereceğiz. Tüm eğitim çalışanlarımızı, haklı tepkimize ortak olmaya ve en yüksek perdeden ses yükseltmeye davet ediyoruz.”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN