Giresun Haber Postası

ESEN’DEN CİVELEKOĞLU’NA CEVAP …

ESEN’DEN CİVELEKOĞLU’NA CEVAP …
04 Ocak 2023 - 14:27

Giresun geçerek, Ordu’nun Ünye limanına demir atan kurvaziyer gemisi üzerinden CHP ile AK Parti arasında başlayan karşılıklı tartışma İl Başkan Yardımcıları seviyesinde devam ediyor.

AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ekrem Civelekoğlu’na cevap veren CHP İl Başkan Yardımcısı Burak Esen, doğal su kaynaklarını, dereleri sermayeye siz peşkeş çekmediniz mi? Dereli ilçemizi yerle bir eden,  canlar alan sel felaketinin sebebi sizin icat ettiğiniz HES’ler ve tekniğe aykırı yaptırdığınız köprüler, dere ıslahları değil mi? diye sordu.

Esen, AK Parti’nin 20 yıldır iktidarda olduğunu hatırlatarak, “Yerelde iktidar olduğunuz bir çok belediye var. O belediyelerde bizim on yıldır yapamadığımızı iddia ettiğiniz hangi güvenli kaldırım ve konforlu yol ağını oluşturdunuz ve turizm merkezi olarak ön plana çıkardınız. Biz meydanlar yaparken, caddeleri yayalaştırıp şehrimize hizmet ederken, sizin Dereli ve Batlama yolunu yapmanıza kim engel oldu? Hızlı tren Tirebolu‘ya gelmeli, Harşıt vadisi canlanmalı dedik, sesiniz çıkmadı. Ordu çevre yolunu yaparken siz sadece seyrettiniz. 20 yıllık iktidarınızda hangi müteşebbise destek verdiniz de şehre bir ulusal otel kazandırdınız? HES ve denetimsiz maden ocakları ile sermaye odaklı çevreciliğinizin en acı gerçeğini tüm ülke, Şebinkarahisar ilçemizde, maden ocağının siyanür atıklarının depolandığı flotasyon tesislerindeki havuzların patlaması ile görmüştür. Yeşilırmak’ın kalbi Kelkit Vadisinin sırtına adeta hançer gibi indirdiğiniz, suları zehirleyen, gelecek mahsüllerin zehir içinde büyüyeceği, uzmanlarca Çernobil kadar önemlidir denilen çevre felaketinin üzerini hangi iktidar sadece idari para cezası ile kapatmıştır. Tarımsal gıdanın ve temiz içme suyunun gelecek yıllarda adeta hazine olacağı dünyamızda, Karadeniz’in incisi şehrimiz ilçeleri ve çevre illerde yapılan hepsi birer doğa katliamına dönüşen ve dönüşme ihtimali yüksel teknolojik gereksinimlerden uzak projeleri buyurun hep birlikte gezelim de görün iktidarınızda yapılan işlerin ne kadar çevre düşmanı ve yanlış işler olduğunu” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN