Giresun Haber Postası

EKİZ HAKKIMIZI KİMSEYE YEDİRMEYİZ…

16 Nisan 2023 - 18:16
EKİZ HAKKIMIZI KİMSEYE YEDİRMEYİZ…

Türk Sağlık-Sen Giresun Şube Başkanı İbrahim Ekiz, Türk Sağlık-Sen Giresun Şubesi olarak Kimseye hakkımızı yedirmeyiz, çalışanların sendikal tercihine müdahale edilmesine sessiz kalmayız. Herkes haddini ve hududunu bilecek” dedi.Ekiz, “Devletin makamlarının millete hizmet etme yerleri olarak değil de, birilerinin talimatlarını yerine getirme, bazılarının dümenine su taşıma ve buralarda birilerine diyet borcu varmış gibi işler yapanlar nedeniyle Türkiye’nin neler kaybettiği, nasıl kanlı darbe girişimlerine maruz kaldığı ortadadır bilinmektedir” açıklamasında bulundu.

Türk Sağlık-Sen Giresun Şubesi olarak kimseye haklarını yedirmeyeceklerini belirten Ekiz şunları kaydetti;“Biz kamuda birilerine değil Devlete sadakat ve Türk Milletine hizmeti şiar edinmiş bir sendikayız. Onun bunun adamı değil işini bilen liyakat sahibi yöneticiler istediğimizi her platformda dile getirdik, getirmeye de devam ediyoruz. Bu bizim meselemiz değil memleketin ve milletin geleceğinin meselesidir. Fakat görüyoruz ki biz hassasiyet beklerken bazı yöneticiler oturdukları koltukları malum senin hizmetine sunmuşlar, sağlık hizmetlerini idare etmeleri gerekirken işleri güçleri sendikacılık ve çalışanlara bu konuda mobbing uygulamak olmuştur.  Hangi yöneticinin ne yaptığını biliyoruz, not alıyoruz, kayda geçiriyoruz. Unutmayın “Devlet bir örümcek ağına benzer, her tarafı sarmıştır ama gözle görülmez”.

Yetki sürecine sayılı günler kaldığı şu dönemde yaptıkları ile adeta kamu yöneticiliğinde çok malum-sen temsilcisi gibi davranmaya başlamışlardır. “Onlara bir kez daha hatırlatıyoruz; Oturdukları o makamlar bir sendikanın değil devletin makamıdır.“Devletimiz bu makamları verirken devletin işlerini yapmak, millete hizmet etmek, çalışanına karşı adil olmak; kurumunu her anlamla düzgün işleyen, saygın kurumlar haline getirerek devletin halkı nazarında her zaman saygınlığını korumasını sağlamanız için sizlere bu görevler verilmektedir.“Sizden millet hizmet beklemekte, çalışan adalet görmek istemektedir. Bu vazifelerini unutup sendikacılığa hevesli iseniz, istifa edin o makamlardan, koltuklarınızı bırakın gelin sahaya sizle sendikal mücadeleye varız. “Fakat makamın gücüne koltuğunun arkasına sığınıp malum sene üye yapmaya çalışmanıza asla müsaade etmeyiz. Size gereken cevabı tüm platformlarda veririz. Ankara’da dahil olmak üzere devletin tüm makamlarına sizi şikayet ederek, gereğinin yapılmasını isteriz. Gereğini de yaparız kimseden çekinmeyiz. “Bu size son uyarımızdır. Halinizi davranışlarınızı düzeltin, fütursuzluğunuza son verin ve aklınızı başınıza alın. Türk Sağlık-Sen Giresun Şubesi olarak Kimseye hakkımızı yedirmeyiz, çalışanların sendikal tercihine müdahale edilmesine sessiz kalmayız. Herkes haddini ve hududunu bilecek.” Sağlık çalışanlarına da buradan sesleniyorum sizler Devletin memurusunuz herhangi bir sendikanın değil. Sizin göreviniz devlete ve Türk Milletine hizmet etmektir. Önce Devlet önce Millet Anayasal haklarınızı engellemeye hiçbir idarecinin gücü yetmez. Siz istemedikten sonra hiçbir idareci sizi zorla herhangi bir sendikaya üye yapamaz siz buna müsaade etmeyin, yanlışta da ısrar etmeyin, sizin iradenizi satanların peşinden gitmeyin. Türk Sağlık Sen’nin büyümesini istemeyen önünde engel olan karşı koyan direnç gösteren bir yönetici kriptodur Türk’e düşmandır Türk Milletine ve Türkiye Cumhuriyeti Devletine hasmane tavır ve davranış sergilemektedir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.